Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.20 10:05

Protesto Meksikoje metu šeši žmonės žuvo, per 100 sužeistų

ELTA 2016.06.20 10:05

Nežinomas ginkluotas vyras pradėjo šaudyti, kai protesto Pietų Meksikoje metu susirėmė policija ir mokytojai. Per protestą šeši žmonės žuvo, daugiau nei šimtas sužeistų, praneša šalies institucijos, rašo agentūra AFP.

Smurtas kilo policininkams paleidus ašarines dujas, siekiant panaikinti savaitę laiko stovėjusią užtvarą ir blokavusią kelią Oachakos valstijos Asunsiono Nochihtlano mieste. Čia padegta keletas automobilių.

Nacionalinė švietimo darbuotojų koordinatoriaus (CNTE) sąjunga ne vieną dieną vykdė Oachakoje protestus. Sąjunga reiškia protestą dėl švietimo reformos ir dviejų sąjungos lyderių sulaikymo.

Nacionalinė saugumo komisija iš pradžių neigė faktus, kad pareigūnai buvo ginkluoti, teigdami, neva juos vaizduojančios naujai pasirodžiusios nuotraukos yra „suklastotos“.

Federalinės policijos vado Enrique Galindo teigimu, ginkluotas padalinys dislokuotas po to, kai nežinomos tapatybės žmonės „šaudė į policiją ir žmones“.

Šeši žuvusieji – civiliai, sakė Oachakos valstijos visuomenės saugumo sekretorius Jorge Alberto Ruizas Martinezas.

Sužeisti kiti 55 federaliniai ir valstybės pareigūnai bei mažiausiai 53 civiliai. Sulaikytas mažiausiai 21 žmogus.

Tapatybės atskleisti nenorėjęs municipalinės policijos pareigūnas sakė, kad į miesto savivaldybės pastatą mesta padegamoji bomba.

Protestuotojai, kai kurie jų dėvėdami kaukes, susirinko ir turistų mėgstamame Oachakos mieste, kur ruošė Molotovo kokteilius ir degino gatvėje daiktus, siekdami šalia centrinės aikštės suformuoti užtvaras. Jie žinojo apie policijos atvykimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi