Pasaulyje

2016.06.20 08:14

JK jau gyvenantiems lietuviams sąlygos neturėtų keistis, kaip bepasibaigtų „Brexit“

BNS 2016.06.20 08:14

Jungtinėje Karalystėje (JK) jau gyvenantiems lietuviams sąlygos neturėtų keistis, nepriklausomai nuo referendumo dėl išstojimo iš Europos Sąjungos rezultatų, sako Lietuvos ambasadorė šalyje Asta Skaisgirytė.   

„Stebint pasisakymus referendumo kampanijos metu ir žinant, kad darbo jėga iš ES yra svarbi JK ekonomikai, būtų galima prognozuoti, jog Lietuvos piliečių, kurie jau gyvena JK, gyvenimas neturėtų pasikeisti. Naujos priemonės greičiausiai būtų nukreiptos prieš naujai atvykstančius. Tačiau daug kas priklausytų nuo JK pozicijos derybose su ES ir pačios derybų eigos“, – interviu „Verslo žinioms“ sakė A. Skaisgirytė.  
 
Pasak jos, neturėtų keistis sąlygos ir studentams, jau pasirašiusiems sutartis su britų universitetais, tačiau įsigaliojus pasitraukimo sutarčiai, jei toks būtų sprendimas, ne ES studentams kaina galėtų brangti.
 
Britanija birželio 23 dieną balsuos už tai, ar pasilikti Europos Sąjungoje, o pastarojo meto apklausos rodo, kad padidėjo parama šalies išstojimo iš ES šalininkų stovyklai.