Pasaulyje

2016.06.19 18:49

B. Obama perspėjo dėl grėsmingos klimato kaitos

Jungtinių Valstijų prezidentas pasinaudojo savaitgalio išvyka į vieną garsiausių šalies nacionalinių parkų pabrėžti, kad reikia kur kas didesnių pastangų kovojant su klimato kaita, nes kitaip gali būti per vėlu.

Barackas Obama aplankė Josemičio parką Kalifornijoje, kur perspėjo, kad klimato šilimas gali sužlugdyti šimtą metų mininčią Amerikos nacionalinių parkų sistemą. Tuo metu valstybės sekretorius, lankydamas tirpstančius Grenlandijos ir Norvegijos ledynus, perspėjo, kad Paryžiaus susitarimo nepakanka.

Prisimindamas, kad gyvenimas visam laikui pasikeitė, kai 11 metų pirmąkart išvydo elnią ir mešką su meškiuku, B. Obama pradėjo naują iniciatyvą, kad visi ketvirtaklasiai gautų nemokamus leidimus į visus 400 šalies nacionalinių parkų ir savo akimis galėtų išvysti gamtos stebuklus ir istorijos paminklus.

Pernai jie sulaukė rekordinio lankytojų skaičiaus, daugiau kaip 300 milijonų, bet to, pasak prezidento, nepakanka, norint, kad kiekvienas įsitikintų, kokia trapi gamta.

Jam lieka septyni mėnesiai Baltuosiuose rūmuose, ir B. Obama skuba padaryti daugiau, juolab, kad neaišku, ar įpėdiniu netaps Donaldas Trumpas, grasinantis politiką apgręžti.