Pasaulyje

2016.06.19 17:21

JAV ir Rusija nesutaria dėl atakų Sirijoje

Vykintas Pugačiauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.06.19 17:21

Rusijos gynybos ministerija sekmadienį pareiškė išsprendusi nesutarimus su Jungtinėmis Valstijomis dėl oro smūgių Sirijoje, bet Vašingtonas to nepatvirtino.

Pentagonas šią savaitę apkaltino Maskvą ne tik tyčia atakavus Sirijos režimo priešininkus, kuriuos išmokė Amerikos ir sąjungininkų pajėgos, bet ir ignoravus amerikiečių prašymus liautis per įsteigtą karštąją telefono liniją.

Rusija nusiuntė į Siriją gynybos ministrą aptarti tolesnių veiksmų su prezidentu Basharu al Assadu.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dar kovo pradžioje netikėtai paskelbė, kad didžiąją dalį pajėgų išves, tačiau tai ir vėl pasirodė apgaulė. Maskva tik pakeitė dalį lėktuvų sraigtasparniais, ir dar sustiprino buvimą ir atakas.

Rusijos smūgiai jau nužudė tūkstančius civilių, ir Vakarai tai vadina karo nusikaltimais. Tačiau dabar jie ima kelti tiesioginę grėsmę Jungtinių Valstijų kariams.

Pentagonas paskelbė, kad Rusijos lėktuvai atakavo Sirijos režimo priešininkų susibūrimą pietryčiuose, prie Irako ir Jordanijos sienų. Tai buvo ir su B. Assadu, ir su grupuote „Islamo valstybė“ kovojanti vadinamoji „Naujoji Sirijos armija"“, kurią išmokė Pentagono instruktoriai, ir kuriai padeda britų specialiųjų pajėgų kariai.

Ją pati Maskva pripažino tinkama ugnies nutraukimui. Anksčiau Rusija niekada tam regionui nesmūgiavo.

Pentagoną oro atakos įsiutino: nors Rusija taip siekė įsteigti vadinamąją karštąją liniją veiksmams koordinuoti, kai Amerikos gynybos departamentas pareiškė protestą ir pareikalavo tučtuojau nutraukti smūgius, Maskva padėjo ragelį.

Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius pareiškė, kad Rusija arba turi kitų ketinimų negu skelbia oficialiai, arba jos žvalgybiniai duomenys prasti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt