Pasaulyje

2016.06.19 15:30

Lenkai nori likti Didžiojoje Britanijoje nepriklausomai nuo referendumo baigties

BNS 2016.06.19 15:30

80 proc. iš maždaug 800 tūkst. Didžiojoje Britanijoje gyvenančių lenkų nori likti šioje šalyje, net jeigu ji ir išstos iš Europos Sąjungos (ES), o namo nori grįžti vos trys procentai, rodo apklausa, kurios rezultatai buvo paskelbti sekmadienį.

Daugiau kaip pusė lenkų migrantų, kuriuos apklausė Lenkijos kompanija „IBRiS“, taip pat sakė, kad ketina prašyti Britanijos pilietybės.

Birželio 15–17 dienomis atlikta apklausa yra didžiausia kada nors surengta lenkų migrantų apklausa Britanijoje, kuri jau šį ketvirtadienį referendume balsuos, ar pasitraukti iš ES.

Dar 10 proc. lenkų migrantų sakė, kad persikels į kitą ES valstybę, jeigu Britanija išstotų ir tas jos išstojimas reikštų, kad jie turės iš jos išvykti.

„Beveik niekas nenori išvykti iš Britanijos“, – rašė „IBRiS“ vadovas Marcinas Duma komentaruose, kuriais apibendrino apklausos rezultatus.

Kaip pilietybės neturintys gyventojai, didžioji dauguma lenkų Britanijoje negali balsuoti ketvirtadienio referendume.

Geresnio gyvenimo ieškantys lenkai buvo didžiausia migrantų, išvykusių į Britaniją po ES 2004 metų plėtros į rytus, grupė.

„IBRiS“ apklausa taip pat parodė, kad beveik 80 proc. Britanijos lenkų migrantų sutinka su konservatorių ministro pirmininko Davido Camerono stumiamomis reformomis jų vaikų pašalpoms apriboti – opiu klausimu šiame referendume.