Pasaulyje

2016.06.19 11:08

Belgijoje po antiteroristinio reido apkaltinti 3 vyrai

BNS 2016.06.19 11:08

Belgijos pareigūnai po kratų dešimtyse namų, kurios buvo siejamos su grėsme sirgaliams per vienas Europos čempionato rungtynes, šeštadienį apkaltino tris vyrus „bandymu įvykdyti teroristines žmogžudystes“.

Samiras C., Moustapha B. ir Jawadas B. buvo tarp 12 žmonių, sulaikytų per praėjusios nakties reidus – kelios valandos prieš tai, kai tūkstančiai žmonių susirinko prie ekranų stebėti Belgijos ir Airijos rinktinių rungtynių.

Trijulė taip pat buvo apkaltinta „dalyvavimu teroristinės grupės veikloje“, o kiti devyni asmenys po apklausos buvo paleisti, pridūrė prokurorai.

Tarp rajonų, kuriuose buvo atliktos kratos, yra rajonai Briuselyje, kur lapkričio atakų Paryžiuje ir kovo mėnesio mirtininkų išpuolių Briuselyje vykdytojai planavo savo atakas.

Prokurorai sakė, kad reagavo į būtinybę „tuojau pat įsikišti“.

Flamandų komercinis transliuotojas VTM pranešė, kad minimi reidai yra susiję su grėsme Belgijos ir Airijos rungtynėms, kurios šeštadienį po pietų įvyko Bordo Prancūzijoje.

Po tų rungtynių, kurios baigėsi 3:0 pralaimėjimu Airijai ir po kurių belgai puolė į gatves švęsti, nebuvo pranešta apie jokius incidentus.