Pasaulyje

2016.06.19 10:31

Vyks ortodoksinių Bažnyčių susirinkimas

Kretoje vyks Visuotinis ortodoksinių Bažnyčių susirinkimas. Vadinamajame Panortodoksiniame Sinode turėtų dalyvauti 14 nepriklausomų Bažnyčių iš viso pasaulio. Rusijos ortodoksų bažnyčia atsisakė dalyvauti susitikime.

Apžvalgininkai susirinkimą laiko itin reikšmingu įvykiu, nes tokio ortodoksų susirinkimo nebuvo daugiau kaip tūkstantį metų.

Savo nedalyvavimą Rusija motyvuoja, jog į Sinodą atvyksta ne visos Bažnyčios. Į Kretą atvykti taip pat atsisakė Antiochų Bažnyčios atstovai, Bulgarija ir Gruzija. Tuo metu ekspertai sako, kad Rusijos nedalyvavimas tik įrodo didžiulį susiskaldymą tarp Ortodoksų Bažnyčių.

Kultūros istorikas Vytautas Ališauskas sako, kad Maskva, siekdama tapti viso pasaulio ortodoksų lydere, taip siekia sumenkinti Konstantinopolio Bažnyčios svarbą.
 
„Šiam Sinodui buvo ruošiamasi 55-erius metus, o tokio susirinkimo nebuvo daugiau kaip tūkstantį metų. Į Sinodą buvo kviečiama 14 ortodoksų Bažnyčių, turinčių 300 milijonų sekėjų“, – teigė specialistas.

Ortodoksines Bažnyčias jungia vienas religinis mokymas ir doktrina, tačiau skiriasi atsakymai į šiandienos keliamus naujus iššūkius. Pasak apžvalgininkų, šią problemą bažnyčioms reikėtų vieningai spręsti.

Pagrindinės temos, kuriomis bus diskutuojama Kretoje – ortodoksų misija šiuolaikiniame pasaulyje, santuoka ir jai kylančios kliūtys, ortodoksų diaspora įvairiose šalyse, taip pat bus patvirtintos išimtys dėl pasninko taisyklių.

Prognozuojama, kad daugiausiai diskusijų turėtų sukelti ekumenizmo – ortodoksų santykio su kitais krikščionimis – klausimas. Čia situacija nevienoda: pavyzdžiui, vienos ortodoksinės Bažnyčios palaiko artimus ryšius su katalikais, tuo metu kitos išlieka atsiribojusios.

Dėl šio ir visų kitų klausimų ortodoksai balsuos. Kiekvienas nutarimas turės būti priimtas vienbalsiai.