Pasaulyje

2016.06.17 17:16

Naujas Turkijos premjeras ragina susitaikyti regiono šalis

ELTA 2016.06.17 17:16

Naujasis Turkijos premjeras Binalis Yildirimas siunčia susitaikymo signalus regiono šalims, su kuriomis tvyro įtampa, praneša agentūra AFP.

„Izraelis, Sirija, Rusija Egiptas – mes negalime rodyti ilgalaikio priešiškumo šalims, kurios ribojasi su Juodąja jūra ir Viduržemio jūra“, – pareiškė jis interviu laikraščiui „Hurriyet“.

Tarp Turkijos ir Rusijos įsivyravo ledynmetis po lapkritį vykusio incidento, kai turkų karinės oro pajėgos Sirijos ir Turkijos pasienyje numušė rusų naikintuvą. Tačiau „nėra gerai“ konfliktuoti dėl vieno vienintelio incidento, sakė B. Yildirimas. „Tarp mūsų tautų priešiškumo nėra“, – pridūrė jis.

Panašiai įtempti ir santykiai su Egiptu. Įtampa kilo, kai čia 2013-iasiais nuo valdžios buvo nuverstas Ankaros remtas islamistas prezidentas Mohammedas Mursi. Tačiau ir tai neturėtų būti kliūtis abiejų šalių ekonominiams santykiams, mano premjeras.

B. Yildirimas, prezidento Recepo Tayypo Erdogano patikėtinis, gegužę poste pakeitė atsistatydinusį Ahmetą Davutoglu. Stebėtojai jau pareiškė nuomonę, kad Turkija, prie vyriausybės vairo stojus B. Yildirimui, gali grįžti prie taikesnės užsienio politikos.