Pasaulyje

2021.05.04 11:44

Minsko režimą pykdo ir kojinės – moteris „dėl netinkamos spalvos“ turės sumokėti 745 eurų baudą

LRT.lt, ELTA2021.05.04 11:44

Minsko gyventoja gavo susimokėti 2,3 tūkst. Baltarusijos rublių (745 eurų) baudą už tai, kad dėvėjo baltas kojines su raudona juostele, skelbia Baltarusijos televizija Lenkijoje „Belsat“.

Natalija Siucova-Siduškina dar kovo 24 dieną savo daugiabučio balkone pasikabino raudonas ir baltas juosteles, kurios priminė Baltarusijos Liaudies Respublikos vėliavą.

Pareigūnai nuėmė pakabintas juosteles, o vėliau moteriai buvo skirtas administracinis nusižengimas bei 2 tūkst. rublių (648 eurų) bauda.

Tačiau moters „nuotykiai“ tą pačią dieną nesibaigė. Vakare ji buvo sulaikyta policijos pareigūnų ir jai buvo išrašyta dar viena bauda už tai, kad ji „dėvėjo netinkamos spalvos kojines“.

„Dabar esu skolinga 4,3 tūkst. rublių (1393 eurų). Neturiu tokių pinigų susimokėti baudai, nors ir esu dirbanti. Bandžiau apskųsti teismo sprendimą dėl juostų balkone, tačiau jis buvo paliktas galioti.

Panašu, kad tą patį reikės daryti ir dėl mano dėvimų kojinių“, – sakė N. Siucova-Siduškina.

Ragina rengti naujus protestus

Baltarusijos opozicija ragina rengti naujus protestus prieš autoritarinį šalies vadovą Aliaksandrą Lukašenką.

Buvęs kultūros ministras Pavelas Latuška sakė, kad per socialinius tinklus paragins gyventojus išeiti į gatves ateinantį sekmadienį, gegužės 9 d., apie tai pirmadienį pranešė žiniasklaidos grupė „Redaktionsnetzwerk Deutschland“ (RND).

P. Latuška yra opozicijos Koordinacinės tarybos, kurios tikslas – taikus valdžios perdavimas Baltarusijoje, narys.

Protestai šioje šalyje įsiplieskė pernai rugpjūtį po prezidento rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų diplomatai laiko suklastotais A. Lukašenkos naudai, jis laikomas neteisėtu prezidentu.

Demonstracijos buvo rengiamos kiekvieną savaitę ir vyko ne vieną mėnesį, bet protestų judėjimas pamažu slopo. Per kelis mėnesius trukusius protestus žuvo keli demonstrantai, šimtai buvo sužeisti, o tūkstančiai sulaikyti.

Opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja, kuri prezidento rinkimuose varžėsi su A. Lukašenka, o vėliau išvyko iš šalies, šeštadienį teigė, kad planuojama imtis daugiau priemonių prieš vyriausybę.

A. Lukašenka savo ruožtu neseniai atvirai svarstė paskelbti šalyje nepaprastąją ar net karo padėtį.