Pasaulyje

2021.05.04 09:56

Baltarusijos URM vadovas aiškina, kad Vakarų sankcijos „prisidėjo prie gilesnės integracijos su Rusija“

LRT.lt, BNS2021.05.04 09:56

Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladzimiras Makejus teigia, kad ateityje Baltarusija ir toliau sieks gilesnės integracijos su Rusija, o Vakarų pritaikytos sankcijos neva padidino bendrystę su Rusija, rašo valstybinė naujienų agentūra „BelTa“.

Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladzimiras Makejus teigia, kad ateityje Baltarusija ir toliau sieks gilesnės integracijos su Rusija, rašo valstybinė naujienų agentūra „BelTa“.

„Tai nėra susiję su tuo, kad Rusija režimui padeda likti valdžioje. Mūsų santykiai su Rusija yra susieti geografinės vietovės ir bendros istorijos“, – aiškino V. Makejus.

Baltarusijos diplomatijos vadovas aiškino, kad „sąjunginės valstybės su Rusija planuose pasiekta labai daug“.

V. Makejus vėl nevengė užsipulti Vakarų ir Europos valstybių, dėl Baltarusijai pritaikytų sankcijų.

„Sankcijos, kurias ES ir Vakarų valstybės pritaikė mums, tik dar labiau prisidėjo prie integracijos vystymo“, – sakė Baltarusijos URM vadovas V. Makejus.

Nuo 1994-ųjų Baltarusiją valdantis autoritaras Aliaksandras Lukašenka buvo neteisėtai paskelbtas rinkimų laimėtoju ir užsitikrino šeštą kadenciją, o opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Sviatlana Cichanouskaja, kurią opozicija ir Vakarai laiko tikrąja nugalėtoja, po rinkimų pasitraukė į Lietuvą, Minsko režimui pradėjus persekioti opozicijos aktyvistus ir areštavus šimtus žmonių, dalyvavusių masiniuose protestuose. Daugeliui jų buvo skirtos griežtos laisvės atėmimo bausmės.

Režimui pradėjus griežtą kampaniją prieš masinius protestus, Vakarai paskelbė sankcijų Minskui.