Pasaulyje

2016.06.16 21:53

Mirė pašauta ir subadyta britų parlamento narė

BNS, 15min.lt 2016.06.16 21:53

Anglijos šiaurėje savo rinkimų apylinkėje buvo pašauta ir subadyta opozicijoje esančios leiboristų partijos parlamentarė Jo Cox, pranešė ketvirtadienį žiniasklaida. Po kelių valandų pranešta, kad 41-erių metų parlamentarė mirė.

Liudininkų teigimu, vyras užpuolė J. Cox netoli bibliotekos. Kelis kartus šovė savadarbiu ginklu, o tada ėmė badyti peiliu. Užpuolikas paspruko, jį kurį laiką persekiojo ir galiausiai sugavo teisėsaugos pareigūnai.

Dviejų vaikų mama liko gulėti kraujuojanti ant grindinio po incidento Berstole Jorkšyre, pranešė naujienų agentūra „Press Association“, remdamasi liudininku.

„Šiandien 12 val. 53 min. policijai telefonu buvo pranešta apie vieną incidentą Market gatvėje, Berstole, kur 40-metė moteris buvo sunkiai sužeista ir yra kritinės būklės“, – nurodyta policijos pranešime.

Vienas liudininkas Heithemas Benas Abdallahas, kurį cituoja naujienų agentūra PA, nurodė, kad J. Cox įsivėlė į konfliktą su dviem vyrais. Pasak jo, vienas iš vyrų susirėmė su J. Cox ir tada pasigirdo du šūviai.

„Ji nugriuvo tarp dviejų automobilių, o aš priėjęs išvydau ją ant grindinio kraujuojančią“, – pasakojo liudininkas.

Gaudynių metu buvo uždarytos visos aplinkinės mokyklos. Sulaikytasis – 52 metų vyras. Atakos motyvai kol kas nėra aiškūs.

Tiesa, policija tiria pranešimus, kad vyras prieš išpuolį sušuko „Britain First“. Taip vadinasi 2011 metais įkurta kraštutinių dešiniųjų partija, pasisakanti prieš tariamą Jungtinės Karalystės islamizaciją.

Netoliese išpuolio vietos gyvenantis Graeme`as Howardas „The Guardian“ teigė girdėjęs, kad užpuolikas sušuko būtent šiuos žodžius. „Britain First“ jis šaukė ir suimamas.

Leiboristų partijai priklausanti J. Cox pastaruoju metu aktyviai važinėjo po Jungtinę Karalystę ir ragino britus balsuoti už pasilikimą Europos Sąjungoje.

J. Cox buvo išrinkta per paskutinius visuotinius rinkimus 2015 metais.

„Labai siaubinga žinia apie išpuolį prieš nuostabią ir puikią kolegę Jo Cox – viliuosi ir meldžiuosi už ją ir jos šeimą“, – parašė jos kolega parlamente leiboristas Chuka Umunna.

Nužudytos parlamentarės vyras su poros vaikais trečiadienį dalyvavo originalioje dviejų flotilių akistatoje Temzės upėje. Brendanas Coxas su atžalomis plaukė stovyklos „Remain“ pripučiama valtimi.

„Šiandien prasideda naujas mūsų gyvenimo skyrius. Sunkesnis, skausmingesnis. Aš ir Jo draugai bei artimieji kiekvieną akimirką kovosime prieš šią neapykantą, kuri nužudė Jo.

Jo tikėjo, kad pasaulis gali būti geresnis. Dėl jo kiekvieną dieną kovėsi su tokia energija, kokia daugelį žmonių išsekintų“, – ketvirtadienį pranešime teigė B.Coxas.

Sustabdyta agitacija

Pranešama, kad jos rinkimų apylinkėje Anglijos šiaurėje, sustabdyta kampanija už Britanijos pasilikimą Europos Sąjungoje.

„Mes pristabdome visas kampanijas vienai diena. Mūsų mintys yra su Jo Cox ir jos šeima“, – paskelbė tinkle „Twitter“ kampanijos „Stronger In Europe“ (Stipresni Europoje) rengėjai.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Davidas Cameronas iškart atidėjo planuotą kampaniją Gibraltare už narystę Europos Sąjungoje po ketvirtadienį paskelbtų pranešimų, kad Anglijoje peršauta parlamentarė.

„Visiškai teisinga, kad visi kampanijos renginiai sustabdyti po siaubingo išpuolio prieš Jo Cox. Aš šįvakar nedalyvausiu mitinge Gibraltare“, – parašė D. Cameronas socialiniame tinkle „Twitter“.

Planuota, kad D. Cameronas ketvirtadienį per dviejų valandų vizitą Gibraltare agituos referendume balsuoti už pasilikimą Bendrijoje.

Jis taip pat pareiškė susirūpinimą dėl šio išpuolio socialiniame tinkle „Twitter“.

„Mūsų mintys ir maldos su Jo ir jos šeima“, – rašė D. Cameronas.

Dauguma britų parlamentarų neturi apsaugos, tačiau tokie incidentai yra itin reti.

2010 metais viena 21 metų studentė peiliu dukart dūrė į pilvą leiboristui parlamentarui Stephenui Timmsui už tai, kad jis balsavo už Jungtinės Karalystės invaziją į Iraką 2003 metais kartu su amerikiečiais ir kitais sąjungininkais.

Už šį nusikaltimą užpuolikė buvo nuteista kalėti iki gyvos galvos.