Pasaulyje

2016.06.16 12:50

NATO vadas įspėja dėl Rusijos įtakos zonos kūrimo

ELTA2016.06.16 12:50

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas įspėjo, kad Rusija bando „karinėmis priemonėmis sukurti įtakos zoną“, rašo naujienų agentūra „Deutsche Welle“. 

NATO generalinio sekretoriaus teigimu, NATO atidžiai stebėjo didelį Rusijos apsiginklavimą pasienyje: „Arkties ir Baltijos regionuose, nuo Juodosios iki Viduržemio jūros“. 

„Turime suduoti tam atsaką, siųsdami aiškų stiprybės signalą“, – pridūrė jis. 

Komentuodamas NATO trečiadienio sprendimą dislokuoti Rytų Europoje keturis papildomus batalionus, J. Stoltenbergas sakė, kad šis žingsnis yra „tinkamas atsakas į agresyvius Rusijos veiksmus“. 

Nuo krizės Ukrainoje pradžios ir Rusijos 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos Estija, Latvija, Lietuva ir Lenkija reiškė susirūpinimą, kad šalių saugumui kyla grėsmė. Atsižvelgiant į šalių reiškiamą nerimą, kiekvienoje Baltijos šalyje bus dislokuota 1 000 karių. 

„Nenorime naujo Šaltojo karo. Norime parodyti galimiems užpuolikams, kad reaguojame, kai šie mus baugina “, – sakė NATO generalinis sekretorius ir pridūrė, kad NATO taip pat yra pasiruošusi vesti su Rusija derybas. 

„Akivaizdu, kad nenorime konfrontacijos su Rusija bei Šaltojo karo“, – vokiečių laikraščiui „Bild“ sakė J. Stoltenbergas. 

Atsižvelgiant į didėjantį kibernetinių atakų skaičių, J. Stoltenbergo teigimu, didelė ataka pareikalautų sąjunginio atsako. 

„Kaip mes atsakytume priklausytų nuo atakos masto“, – sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt