Pasaulyje

2016.06.16 08:28

Po B. Obamos susitikimo su Dalai Lama – Kinijos kritika

Asta Bareišaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.06.16 08:28

JAV prezidentas Barackas Obama susitiko su šalyje apsilankiusiu Tibeto budistų dvasiniu lyderiu Dalai Lama. Šis susitikimas, kaip ir tikėtasi, sulaukė Kinijos kritikos.

Kinija ragina pasaulio lyderius nerengti susitikimų su Dalai Lama, kurį šalies vadovai laiko separatistu, siekiančiu atskirti Tibetą nuo Kinijos. Dar trečiadienį Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas teigė, kad šis susitikimas siunčia neteisingą signalą dėl nepriklausomybės kovojančiam Tibetui, ir pakenks Kinijos ir JAV tarpusavio pasitikėjimui ir bendradarbiavimui.

Po susitikimo Baltieji rūmai patvirtino, kad jų pozicija Tibeto atžvilgiu nesikeičia – Tibetas laikomas Kinijos dalimi ir Jungtinės Valstijos nereiškia paramos Tibeto nepriklausomybei. Prezidentas B. Obama ragino Dalai Lamą užmegzti tiesioginį dialogą su Kinija.

Siekiant pabrėžti JAV nešališkumą, susitikimas vyko Žemėlapių kambaryje, kur prezidentas dažniausiai priima privačius svečius, o ne Apvaliajame kambaryje, kur dažniausiai priimami valstybių vadovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.