Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.15 23:03

Atskleidė anksčiau negirdėtas detales apie žudynes Orlande

lrytas.lt 2016.06.15 23:03

Šaudynes gėjų naktiniame klube Orlande išgyvenusi amerikietė pasakojo, kad 49 žmones nužudęs smogikas Omaras Mateenas žadėjo nenušauti juodaodžių, nes jie esą ir taip „pakankamai prisikentėjo“, rašo „Mail Online“.  

20-metė Patience Carter kartu su savo dviem draugėmis naktį iš šeštadienio į sekmadienio linksminosi Floridoje, Orlando mieste esančiame klube „Pulse“, kai patalpas šturmavo teroristinei organizacijai „Islamo valstybė“ (IV) lojalumą išreiškęs O. Mateenas.

Antradienį vykusios spaudos konferencijos ligoninėje metu P. Carter atskleidė anksčiau negirdėtas detales apie įvykius. Ji taip pat teigė jaučianti kaltę dėl to, kad išgyveno klube surengtas skerdynes, o viena jos draugių žuvo.

Rizikavo gyvybe dėl draugės P. Carter iš pradžių pamanė, kad šūviai tebuvo sumanus klubo savininkų būdas visiems paskelbti, jog buvo laikas eiti namo. „Aš buvau sumišusi, galvojau „Oho, klubas daro visą tai tik dėl to, kad išvarytų žmones?“, – pasakojo mergina. – Iš pradžių maniau, kad tai buvo orinis šautuvas arba muzikos garsai. Nemaniau, kad tai buvo tikri šūviai.“

Vis dėlto 20-metė krito ant grindų ir pradėjo trauktis atgal. Prie P. Carter netrukus prisijungė jos draugė A. Murray. Jos abi išėjo iš klubo. Deja, tuomet suvokė, kad su jomis nebuvo kitos jų draugės – Tiaros Parker.

Merginos nusprendė surizikuoti: jos vėl įėjo į klubą ir surado savo draugę. Tačiau vėliau A. Murray buvo pašauta ir mirtinai nukraujavo.

Pasigailėjo tik kai kurių juodaodžių

Klubo viduje trys draugės kartu su keliais vyrais pasislėpė neįgaliųjų tualeto kabinoje. Teroristas O. Mateenas atsekė aukas iki tualeto ir pradėjo šaudyti, sužeisdamas vyrą, kuris uždarė kabinos duris. Taip pat buvo sužeista P. Carter bei jos draugės.

„Mes visi maišėmės tualete, rėkėm kiek tik leido plaučiai, – sakė P. Carter. – Tada ir suvokėme, kad tai nebuvo žaidimas. Viskas buvo labai tikra ir iš tiesų vyko tą akimirką. Buvau šoke – per kelias minutes nuo didžiausių linksmybių perėjau prie blogiausios nakties gyvenime.“

Pasak P. Carter, užpuolikas O. Mateenas po kurio laiko vėl sugrįžo prie tos pačios tualeto kabinos, bet šį kartą nešaudė, o paklausė, ar už durų slėpėsi juodaodžių. Vienas kabinoje buvęs žmogus pasakė, kad taip, o O. Mateenas tada nuleido savo šaunamąjį ginklą.

„Aš neturiu nieko prieš juodaodžius, – tariamai sakė 29-metis afganų kilmės O. Mateenas. – Visą tai darau dėl savo šalies. Jūs ir taip pakankamai prisikentėjote.“

Tačiau esą nieko blogo juodaodžiams nelinkėjęs teroristas tuo metu jau buvo nušovęs mažiausiai kelis jų. Taip pat buvę O. Mateeno kolegos tvirtino, kad jis buvo rasistas, kuris atvirai reikšdavo savo pažiūras ir nuolatos žemindavo juodaodžius bei iš ispanakalbių šalių kilusius žmones.

Teroristas smogė dėl Afganistano?

P. Carter taip pat teigė tris valandas trukusių šaudynių metu girdėjusi kai kuriuos O. Mateeno pokalbius su policija: vienu metu jis šnekėjo arabiškai, prisiekė ištikimybę džihadistų judėjimui IV ir pareiškė vykdęs išpuolį, kad JAV nebebombarduotų Afganistano.

Pasak 20-metės, kai policija perspėjo klube likusius gyvus žmonės pasitraukti nuo sienų, O. Mateenas nušovė tris paskutines aukas. Tarp jų buvo vyras, savo kūnu pridengęs P. Carter.

Kai į klubą įsiveržė ir teroristą nukovė policijos greitojo reagavimo būrys SWAT, P. Carter bijojo paskęsti „kruviname vandenyje“, nes sienose skyles palikę policijos sprogmenys suskaldė vamzdžius, kurie krauju pasruvusį tualetą taškė vandeniu.

Šaudynėse buvo sužeistos abi P. Carter kojos. Jos draugė T. Parker kartu su ja guli ligoninėje, o A. Murray žuvo. „Aš šnekėjau su A.Murray motina ir ji man sakė nesijausti kaltai, nes Dievas turi planą“, – tvirtino P.Carter.

Manė, kad atėjo paskutinioji

Savo pasakojimu pasidalino ir dar vienas tragiškas šaudynes Orlande išgyvenęs žmogus – 26-metis Angelis Colonas. Jis pasakojo labai bijojęs, kai tą naktį klube „Pulse“ jį trypė pabėgti mėginantys žmonės.

„Buvau nukritęs, bandžiau atsikelti, bet visi žmonės pasileido bėgti, – aiškino A. Colonas. – Mane trypė ir sulaužė kairės mano kojos kaulus. Aš negalėjau pajudėti, nes į koją buvo susmigusios trys kulkos. Viskas, ką girdėjau buvo šūviai ir pagalbos besišaukiantys žmonės.“

Vaikinas teigė, kad smogikas kažkuriuo metu išėjo, tačiau po to vėl grįžo.

„Išgirdau, kaip jis sugrįžo ir pradėjo šaudyti į visus ant žemės buvusius lavonus, tikrindamas, ar žmonės tikrai mirę, – kalbėjo A. Colonas. – Jis pašovė šalia manęs buvusią merginą. Aš tiesiog gulėjau ir galvojau „Aš sekantis. Aš žuvęs.“

A. Colonas buvo pašautas dar du kartus į ranką ir kartą į šoną. Nenorėdamas išsiduoti, kad jis vis dar buvo gyvas, A. Colonas liko ramiai gulėti ant žemės, iki kol į klubą įsiveržė policija ir jį ištempė į lauką per sudužusį stiklą.

„Nejaučiu skausmo, jaučiu tik visą ant savęs esantį kitų žmonių kraują“, – sakė A. Colonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi