Pasaulyje

2021.05.03 07:11

Prie Kalifornijos apvirtus migrantus gabenusiam laivui žuvo trys žmonės, 27 hospitalizuoti

BNS2021.05.03 07:11

Perpildytam žmonių kontrabandininkų laivui sekmadienį užplaukus ant uolų ir apvirtus prie Kalifornijos krantų žuvo trys žmonės, dar 27 buvo hospitalizuoti dėl įvairių traumų, pranešė tarnybos.

Nelaimė įvyko ryte prie San Diego. Sudužus 12 metrų ilgio laivui visi jame buvę žmonės iššoko į dideles pakrantės bangas, matyti įvykio liudininkų nufilmuotame vaizdo įraše.

„Tai buvo kontrabandininkų laivas“, – žurnalistams sakė Muitinės ir sienos apsaugos departamento atstovas Jeffery Stephensonas.

„Sienos apsaugos agentai sulaikė vyrą, kuris, kaip manome, buvo organizatorius“, – pridūrė jis.

„Kontrabandininkams jų išnaudojamų žmonių gyvybės nerūpi, – kalbėjo J. Stephensonas. – Jiems terūpi pelnas. Jų turėta saugos įranga buvo netinkama, ir akivaizdu, kad laivas buvo smarkiai perpildytas.“

Buvusieji laive veikiausiai yra migrantai, mėginę neteisėtai patekti į Jungtines Valstijas, sakė J. Stephensonas.

Pasak San Diego ugniagesių ir gelbėtojų departamento atstovo Jose Ysea, į ligonines buvo išvežti 27 gyvi likę žmonės, patyrę „įvairaus laipsnio sužeidimų“.

Gelbėtojai septynis žmones ištraukė iš vandens ir dar vieną nukėlė nuo pajūrio skardžio, sakė San Diego gelbėjimo tarnybos vadovas Jamesas Gartlandas.

Pastaruoju metu į Jungtines Valstijas per šalies pietinę sieną plūdo daugybė dokumentų neturinčių migrantų.

Pasak pareigūnų ir migrantų, šį antplūdį skatina didėjantis skurdas ir smurtas Centrinėje Amerikoje, taip pat JAV prezidento Joe Bideno pažadas taikyti humaniškesnę politiką migrantų atžvilgiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt