Pasaulyje

2021.05.02 14:31

Irano užsienio reikalų ministras po nutekinto įrašo atsiprašė Soleimani šeimos

BNS2021.05.02 14:31

Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas sekmadienį paprašė Qasemo Soleimani šeimos atleidimo po nutekinto įrašo, kuriame ministras sako, kad šalyje labai gerbiamas velionis darė per didelį poveikį diplomatijai.

Revoliucinės gvardijos užsienio operacijų vadas G. Soleimani pernai žuvo per JAV aviacijos smūgį kaimyniniame Irake.

Trijų valandų trukmės garso įrašą užsienio žiniasklaida paskelbė praėjusį sekmadienį. Įrašas išprovokavo įnirtingus debatus prieš birželį įvyksiančius rinkimus, Iranui ir pasaulio galioms aptarinėjant galimybes gaivinti 2015 metų susitarimą dėl Teherano branduolinės programos.

„Mano pastabomis... nemenkinami kankinio Soleimani statusas ir nepakeičiamas vaidmuo“, – socialiniame tinkle „Instagram“ parašė M. J. Zarifas.

„Tų, kas myli didį kankinį generolą majorą Qasemą Soleimani, ir jo šeimos, ypač jo narsios dukters Zeinab, kuri man brangi kaip mano paties vaikai, tyri jausmai buvo įžeisti“, – sakė jis.

Zeinab Soleimani antradienį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė nuotrauką, kurioje matyti jos nužudyto tėvo ranka, ir pavadino tai „kaina“, mokama kovos lauke „už diplomatiją“.

Minėtame įraše M. J. Zarifas kalba, kad kariuomenė daro per didelę įtaką diplomatijai, ir pamini reikšmingą G. Soleimani vaidmenį.

„Islamo Respublikoje karinė sritis turi viršenybę, – įraše sako M. J. Zarifas, kurį cituoja JAV dienraštis „The New York Times“. – Paaukojau diplomatiją dėl karinės srities, nors ji turėtų padėti diplomatijai.“

Nutekintas garso įrašas Irane išprovokavo kontroversiją, į jį labai piktai sureagavo konservatyvūs veikėjai ir vietos žiniasklaidos priemonės.

„Jei būčiau žinojęs, kad bent žodis bus paskelbtas viešai, nebūčiau to sakęs“, – teigė M. J. Zarifas.

„Atleidžiu visiems, kurie, kaip manau, kaltino mane... Tikiuosi, kad didi Irano tauta, visi, kas myli [Q. Soleimani], ir, ypač, maloninga Soleimani šeima taip pat atleis man“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt