Pasaulyje

2016.06.15 22:26

Maskva smerkia rusų sirgalių sulaikymą Prancūzijoje

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį absoliučiai nepriimtinu pavadino rusų futbolo sirgalių sulaikymą Prancūzijoje.

„Tai buvo absoliučiai nepriimtinas incidentas, kai policija sustabdė autobusą su daugiau kaip 40-čia rusų sirgalių“, – sakė S. Lavrovas, turėdamas omenyje 43 rusus, kurie antradienį buvo sulaikyti dėl susirėmimų prieš ir per Rusijos ir Anglijos futbolo rinktinių rungtynes.

„Jie (policija) pareikalavo, kad jie išliptų iš autobuso dokumentų ir tapatybės patikrinimui“, – parlamente sakė S. Lavrovas.

Iškvietė Prancūzijos ambasadorių

Prancūzijos ambasadorius Jeanas-Maurice`as Ripertas buvo iškviestas į Rusijos užsienio reikalų ministeriją dėl įsisiautėjusių Rusijos futbolo sirgalių sulaikymo. Netoli Marselio buvo sulaikyti 43 Rusijos sirgaliai, dalyvavę riaušėse po Rusijos rinktinės rungtynių su Anglijos komanda.

Dalis jų šiandien paleisti, kitiems bus pateikti kaltinimai arba jie bus išsiųsti iš Prancūzijos. Maskva tai vadina antirusiškų nuotaikų kurstymu, kuris gali blogai paveikti dvišalius santykius, nors Rusija sulaukė ir UEFA perspėjimų, kad jos komanda gali būti diskvalifikuota, jeigu sirgaliai vėl kels tokias riaušes.

Pasak S. Lavrovo, prancūzų pareigūnai neinformavo Rusijos ambasados ar konsulato Marselyje prieš sustabdydami tą autobusą, kuriame buvo ir kraštutiniams dešiniesiems prijaučiantis Aleksandras Špryginas, vadovaujantis Rusijos futbolo sirgalių asociacijai.

Rusijos diplomatinės misijos Prancūzijoje apie incidentą sužinojo tik iš socialinės žiniasklaidos, kai A. Špryginas ir kiti sirgaliai paskelbė nuotraukas ir informaciją apie savo sulaikymą, sakė S. Lavrovas.

UEFA yra pasakiusi Rusijai, kad ji bus diskvalifikuota ir nebegalės dalyvauti Europos čempionate, jei stadionuose vėl bus neramumų.

Trečiadienį Rusijos rinktinė Lilyje žaidžia su Slovakijos rinktine ir tai bus antros rusų varžybos šiame čempionate.

Rusų pareigūnai kaltino Prancūziją nesugebėjus suvaldyti sirgalių susirėmimų Marselyje ir pabrėžė, kad anglų sirgaliai taip pat yra kalti.

S. Lavrovas pripažino, jog „nepriimtina elgtis kaip kai kurie mūsų piliečiai“, bet kritikavo ir „provokuojamą“ Anglijos sirgalių elgesį.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas trečiadienį išreiškė viltį, kad tyrimo metu bus teisingai elgiamasi su visomis tų susirėmimų šalimis.