Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.14 20:23

Grenlandija svarsto apie sugrįžimą į ES

ELTA 2016.06.14 20:23

Jungtinėje Karalystėje vykstant „Brexit“ debatams, Grenlandija svarsto apie sugrįžimą į Europos Sąjungą (ES), iš kurios pasitraukė prieš tris dešimtmečius, praneša agentūra „Reuters“.  

„Mes turėtume bent jau pagalvoti apie pakartotinio įstojimo galimybę“, – pareiškė parlamentaras Michaelis Rosingas, kurio demokratai priklauso valdančiajai koalicijai. Anot M. Rozingo, narystė ES galėtų būti geriausias būdas pritraukti į Grenlandiją investicijas infrastruktūrai. Danijai priklausanti, iš dalies autonominė Grenlandija jau seniai nori sumažinti savo priklausomybę nuo žvejybos pramonės.

Įvertinti ES privalumus ragina ir didžiausios Grenlandijos įmonės „Polar Seafood“ vadovas Henrikas Lethas. Dėl planuojamos laisvosios prekybos sutarties tarp ES ir JAV Grenlandija esą gali netekti ligšiolinio pranašumo, kuriuo naudojasi dėl bemuitės prekybos su ES.

56 tūkst. gyventojų turinti šalis 1985 m. referendume nubalsavo už pasitraukimą iš ES. Tačiau ji palaiko partnerystę su Bendrija, kaip Prancūzijos Polinezija, Kaimanų salos ir kitos užjūrio teritorijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi