Pasaulyje

2016.06.15 07:05

Orlando žudiko žmona buvo kartu, kai jis pirko ginklą

LRT.lt 2016.06.15 07:05

Orlando šaulio Omaro Mateeno žmona Noor Salman antradienį pareiškė FTB, kad ji buvo kartu su sutuoktiniu, kai jis pirko ginklus ir dėklą prieš ataką Orlando gėjų klube. Savaitgalį įvykdyta ataka buvo kruviniausia JAV istorijoje.

Moteris pasakojo FTB bandžiusi vyrą atkalbėti nuo atakos gėjų klube „Pulse“. „NBC News“ apie tai pranešė pirmasis, cituodamas keletą teisinių šaltinių, susijusių su FTB.

Specialistai mano, kad šaulio, kuris buvo nukautas policijos klube, žmona gali būti apkaltinta ryšiais su tragišku įvykiu naktiniame klube, nes ji nepranešė policijai apie sutuoktinio planus.

Kaip žinoma, N. Saman gyveno su O. Mateeno tėvu Fort Pirse, Floridoje, kai įvyko ataka. Neaišku, kiek laiko O. Mateenas su žmona buvo susituokę, taip pat teismas neturi duomenų apie jų prašymus skirtis, rašė „New York Daily News“. N. Salman yra teigusi, esą ji skiriasi su vyru. Moteris netrukus po atakos ištrynė visas savo socialinių tinklų paskyras. Ji nedavė jokių interviu žiniasklaidai, bet bendravo su FTB.

Pašautas lankytojas apsimetė negyvas

Vienas Orlando šaudynių liudininkų Angelas Colonas, į kurį pataikė trys kulkos, teigė apsimetęs negyvu po šūvių serijos. Išgyvenęs tragediją vyras atskleidė žiniasklaidai, kad O. Mateenas po atakos šaudė į gulėjusius ant grindų lavonus.

Vyras pasakojo, kad po šūvių jis bandė atsikelti, kai šaulys pasišalino, bet nepajėgė, nes buvo pašautas į koją ir gulėjo kniūbsčias. A. Colonas žiniasklaidai apibūdino chaosą, kuris vyko šaudynių metu. „Bandžiau atsistoti, bet tuo metu visi bėgiojo ir aš likau paslikas. Jie sutrupino man kojos kaulus.“

Naktinio klubo labnkytojas liko gulėti ant grindų tarp kūnų ir girdėjo, kaip šaulys eidamas šaudo į kitus žmones iš pistoleto ir šautuvo. „Žmonės rėkė, žmonės bėgo pagalbos“, – pasakojo tragišką įvykį išgyvenęs vyras.

6 žmonės vis dar yra kritinės būklės. Chirurgas Michaelas Cheathamas BBC teigė, kad „nebūtų nustebęs“, jei aukų skaičius padidėtų.

O. Mateenas nužudė mažiausiai 49 žmones ir dar 53 sužeidė.