Pasaulyje

2016.06.14 16:40

IS pranešė apie nukautą grupuotės lyderį

15min.lt2016.06.14 16:40

„Islamo valstybės“ (IS) informacijos agentūra „Amaq“, kaip nurodė britų šaltiniai, pranešė, kad antradienį IS atstovai patvirtino, jog grupuotės lyderis Abu Bakras al-Baghdadis žuvo. Tačiau vėliau pasirodė pranešimų apie esą sufalsifikuotą žinią.

Išplatintame pranešime teigta, kad IS lyderis buvo nukautas JAV oro antskrydžio metu. Jame pabrėžiama, kad 44 metų Abu Bakras al-Baghdadis žuvo „penktąją ramadano dieną“.

Manoma, kad Abu Bakras al-Baghdadi gana daug laiko leido Irako al-Baajo rajone, kuris yra maždaug už 300 km nuo Mosulo miesto. „Jis pasirinko šią vietą, nes žinojo, kad amerikiečių karių čia beveik nėra nuo 2003 m. Tai buvo viena Irako vieta, kurios jie neįtraukė į savo planus“, – sakė vienas IS šaltinis.

Sunitų al-Baajo rajone kontrolės neturėjo net tuometinis Irako lyderis Saddamas Husseinas. Ši vietovė buvo laikoma saugia džihadistams nuo pat 2004 m.

Abu Bakras al-Baghdadi kartą jau vos išvengė mirties. JAV naikintuvai praėjusių metų gruodžio 14 d. atakavo du automobilius Mosulo priemiestyje. Į vieną automobilį pataikė raketa – tuomet žuvo artimas jo draugas Auf Abdulas Rahmanas al-Efery. Abu Bakras al-Baghdadis, manoma, buvo kitame automobilyje, ir nenukentėjo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.