Pasaulyje

2016.06.13 20:18

B. Obama: nėra aiškių įrodymų, kad atakai Orlande buvo vadovaujama iš užsienio

BNS 2016.06.13 20:18

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį sakė, jog nėra aiškių įrodymų, kad užpuolikui, kuris surengė skerdynes Floridos gėjų klube, būtų vadovavusi kokia nors užsienio grupė ar kad tai būtų buvusi kokio nors didesnio sąmokslo dalis.

Nors perspėjo, kad tyrimas dar yra preliminarus, prezidentas sakė, kad 29 metų Omarą Mateeną, kaip atrodo, įkvėpė internete rasta „įvairi ekstremistinė informacija“.

„Šiame etape mes nematome aiškių įrodymų, kad jis būtų valdomas iš išorės“, – sakė B.Obama.

„Atrodo, kad paskutinę minutę jis paskelbė ištikimybę ISIL („Islamo valstybei“), bet kol kas nėra įrodymų, kad jis tikrai buvo jų valdomas, – pažymėjo JAV prezidentas. – Taip pat nėra tiesioginių įrodymų, kad tai buvo didesnio sąmokslo dalis“.

Pasak B.Obamos, ataka tiriama kaip teroro aktas, ji atrodo panaši į pernai įvykusį šaudymą San Bernardine Kalifornijoje, bet tyrėjai dar aiškinasi užpuoliko motyvus, taip pat atsižvelgdami ir į faktą, kad buvo šaudoma gėjų klube.

B.Obama kalbėjo Ovaliajame kabinete, po to, kai jį apie tyrimą informavo FTB direktorius Jamesas Comey, teritorinio saugumo sekretorius Jeh Johnsonas ir kiti pareigūnai.