Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.20 13:07

Abiejų Italijos parlamento rūmų pirmininkai 30 proc. susimažino savo algas

ELTA 2013.03.20 13:07

Naujajame Italijos parlamente pučia taupymo vėjai. Šeštadienį išrinktų abiejų parlamento rūmų pirmininkai Laura Boldrini ir Piero Grassas 30 proc. susimažino algas.

Naujajame Italijos parlamente pučia taupymo vėjai. Šeštadienį išrinktų abiejų parlamento rūmų pirmininkai Laura Boldrini ir Piero Grassas 30 proc. susimažino algas.

Be to, jie atsisakys butų, kurie jiems priklauso kaip parlamento vadovams. Atitinkamas sprendimas paskelbtas pirmajame parlamente atstovaujamų frakcijų vadovų susitikime. Abu parlamento pirmininkai savo veiksmais nori parodyti gerą pavyzdį kitiems.

Tikslas yra sutaupyti 50 proc. išlaidų, pareiškė L. Boldrini ir P. Grasas. „Mes parengėme programą dėl visų nesvarbių išlaidų sumažinimo ir pradėjome nuo savęs“, – pridūrė jie.

Jie paragino parlamentarus bei aukštus parlamento funkcionierius panašiai apkarpyti savo algas.

Atstovų rūmų pirmininke tapusi žmogaus teisių aktyvistė L. Boldrini jau šeštadienį sukėlė susidomėjimo audrą, kai po savo išrinkimo atsisakė tarnybinio automobilio ir pėsčiomis nužingsniavo susitikti su prezidentu Gorgio Napolitanu.

Be apsaugos ji vėliau dalyvavo ceremonijoje, skirtoje teroristinės grupuotės „Raudonosios brigados“ įvykdyto Krikščionių demokratų partijos (DC ) vadovo Aldo Moro pagrobimo 35-osioms metinėms. Dar prieš kelis mėnesius tai Romoje būtų buvę neįmanoma.

Senato pirmininku išrinktas mafijos medžiotojas M. Grasas su tamsiais džinsais ir sportiniais bateliais pasirodė konferencijoje „Organizuotas nusikalstamumas“. Jis ir toliau gyvens savo bute Romoje, o ne „Palazzo Giustiniani“ rūmuose, kur tradiciškai gyvena Senato pirmininkai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi