Pasaulyje

2013.03.20 12:41

Be D. Tusko Lenkijos valdančiajai partijai gresia susiskaldymas

ELTA 2013.03.20 12:41

Valdančioji Lenkijos ministro pirmininko Donaldo Tusko partija Piliečių platforma gali iširti, jei po kitų rinkimų jis pasitrauks dėl posto Briuselyje, praneša „Reuters“.

Valdančioji Lenkijos ministro pirmininko Donaldo Tusko partija Piliečių platforma gali iširti, jei po kitų rinkimų jis pasitrauks dėl posto Briuselyje, praneša „Reuters“.

D. Tusko vyriausybė, kuri turi nedidelę daugumą žemuosiuose parlamento rūmuose, gyvuoja jau šešerius metus ir yra stabiliausia Lenkijos vyriausybė po sovietų bloko žlugimo. Dabartinė Lenkijos vyriausybė yra tvirčiausia ir mažiausiai krečiama skandalų visoje Rytų Europoje, šis stabilumas didina investuotojų pasitikėjimą.

D. Dusko Piliečių platformą sudaro dvi politinės grupės: konservatoriai ir liberalai. Vadovaujantys partijos nariai sakė, kad konservatorių ir liberalų aljansas yra gana neramus, politikai dažnai nesutaria įvairiais klausimais ir čia D. Tusko kaip taikdario vaidmuo ypač svarbus. Šią savaitę D. Tuskas dienraščiui „Gazeta Wyborcza“ sakė, kad partijos nariai nemano, jog jis priklauso kuriam nors vienam partijos sparnui, ir jam pavyksta juos įtikinti siekti kompromisų ir laikytis pagrindinio partijos tikslo. Pagrindinis klausimas yra, kiek ilgai D. Tuskas dar vaidins šį svarbų vaidmenį.

Vokietijos laikraštis „Der Spiegel“ pranešė, kad D. Tuskas yra vienas iš pagrindinių kandidatų į Europos Komisijos (EK) pirmininko postą, kai 2014 metais baigsis dabartinio vadovo Jose Manuelio Barroso kadencija. Ši galimybė dažnai aptariama Lenkijos spaudoje. D. Tuskas sakė, kad EK pirmininko posto nesiekia. Jo partijos nariai teigė, kad D. Tuskas ketina vadovauti partijai per 2015 metais vyksiančius rinkimus, bet po to, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, jis svarstytų, ar imtis pareigų Europos Sąjungoje.