Pasaulyje

2016.06.12 11:14

Vokietijos policija: sumažėjo pabėgėlių daromų nusikaltimų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.06.12 11:14

Vokietijos policija skelbia, kad per pirmus tris šių metų mėnesius į šalį atvykusių migrantų ir pabėgėlių vykdomų nusikaltimų sumažėjo beveik penktadaliu. Tačiau, anot pareigūnų, nerimą kelia atvykusiųjų ryšiai su teroristinėmis grupuotėmis.

Į Vokietiją atvykę migrantai per pirmąjį metų ketvirtį įvykdė 69 tūkstančius nusikaltimų – tai 18 procentų mažesnis skaičius nei anksčiau, tad šalies Vidaus reikalų ministerijos daroma išvada: „migrantai – ne didesni nusikaltėliai nei vokiečiai“.

Apie trečdalį nusikaltimų sudarė vagystės ir tapatybės klastotės, šiek tiek mažiau – kūno sužalojimai. Seksualiniai išpuoliai sudarė procentą visų užregistruotų incidentų.

Tačiau policijos ataskaitoje minima ir susirūpinimą kelianti aplinkybė – teigiama, kad į Vokietiją atvykę migrantai ir pabėgėliai galimus ryšius su teroristinėmis organizacijomis užmezga dažniau.

Šalies pareigūnai yra pradėję tyrimą dėl galbūt Diuseldorfe planuoto išpuolio, kurį, manoma, rengė trys sirai, susiję su vadinamąja „Islamo valstybe“.

Didžiausias susirūpinimas dėl migrantų vykdomų nusikaltimų kilo po Naujųjų nakties Kiolno mieste, policijai sulaukus pusės tūkstančio pareiškimų dėl seksualinio priekabiavimo.