Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.11 20:31

„Al Qaeda“ lyderis pareiškė ištikimybę naujajam Talibano lyderiui

BNS 2016.06.11 20:31

Teroristinio judėjimo „Al-Qaeda“ vadovas Aymanas al-Zawahiri pasižadėjo būti ištikimas naujajam Afganistano Talibano vadui Haibatullah Akhundzadai, kurio pirmtakas žuvo per JAV bepiločio antskrydį.

Šis pažadas buvo išdėstytas 14 minučių garso ir vaizdo įraše, paskelbtame internete, pranešė šeštadienį JAV registruota stebėsenos ir žvalgybos grupė SITE.

„Mes pažadame ištikimybę Jums dėl džihado, kiekvienam užpultos ir užgrobtos musulmonų žemės coliui išvaduoti – nuo Kašgaro iki Andalūzijos, nuo Kaukazo iki Somalio ir vidurio Afrikos, nuo Kašmyro iki Jeruzalės, nuo Filipinų iki Kabulo, nuo Bucharos ir Samarkando“, – tvirtinama, kad taip sakęs A. al-Zawahiri.

Prie šios žinios pridėtas „al Qaeda“ steigėjo Osama bin Ladeno, kurį 2011 Pakistane nukovė JAV specialiosios pajėgos, atvaizdas.

Afganistano Talibanas gegužę savo nauju aukščiausiuoju lyderiu išrinko įtakingą religinį veikėją H. Akhundzadą, vos tik buvo patvirtinta, jog ankstesnis šio judėjimo vadovas mula Akhtaras Mansouras žuvo per JAV bepiločio lėktuvo smūgį.

Religinės teises žinovas H. Akhundzada buvo vienas iš dviejų A. Mansouro pavaduotojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi