Pasaulyje

2013.03.20 12:10

Pietų Korėja tiria įtariamą kibernetinį išpuolį

ELTA 2013.03.20 12:10

Pietų Korėjos pareigūnai tiria įtariamą kibernetinį išpuolį, kuris paralyžiavo bankų ir televizijos transliuotojų kompiuterių tinklus, praneša BBC.

Pietų Korėjos pareigūnai tiria įtariamą kibernetinį išpuolį, kuris paralyžiavo bankų ir televizijos transliuotojų kompiuterių tinklus, praneša BBC.

Transliuotojai KBS, MBC ir YTN policijai sakė, kad jų kompiuterių tinklai sustojo trečiadienį apie 14.00 val. vietos laiku. Apie kompiuterių tinklo problemas pranešė ir bankai „Shinhan“ bei „Nonghyup“. Kas sukėlė kompiuterių tinklų sutrikimus, nežinoma. Pietų Korėjos interneto saugumo agentūra sakė, kad tinklai buvo visiškai arba iš dalies nustoję veikti. Pasak policijos atstovo, tai nemažas incidentas ir įkalčiai bus renkami kelias dienas.

Trijų televizijos transliuotojų darbuotojai sakė, kad jų kompiuteriai nustojo veikti ir nepavyko jų įjungti iš naujo, o ekranai tiesiog rodė žinutę apie klaidą. Sutriko kai kurios „Shinhan“ banko paslaugos, įskaitant internetinę bankininkystę ir bankomatus. Pietų Korėjos interneto tiekėja „LG Uplus“ pranešė mananti, kad į jų tinklą buvo įsilaužta, bet vėliau bendrovės atstovas sakė, kad bendrovės tinklas veikia normaliai ir nėra jokių kibernetinio išpuolio ženklų.

Pietų Korėjos prezidentūros atstovas informavo, jog pareigūnai „dabar bando nustatyti tinklų sustojimo priežastį“, ir pridūrė, kad kol kas neaišku, ar prie to prisidėjo Šiaurės Korėja.

„Mes neatmetame galimybės, kad Šiaurės Korėja yra įsivėlusi, bet dar anksti tai teigti“, – sakė Gynybos ministerijos atstovas.

Valstybiniai Pietų Korėjos kompiuterių tinklai nenukentėjo.

Manoma, kad Šiaurės Korėja surengė du stambius kibernetinius išpuolius prieš Seulą 2009 ir 2011 metais.

Praeitą savaitę Pchenjanas apkaltino JAV ir jų sąjungininkes išpuoliais prieš Šiaurės Korėjos interneto tinklą.