Pasaulyje

2016.06.11 16:23

Elizabeth II 90-asis gimtadienis pagerbiamas spalvingu kariniu paradu

BNS2016.06.11 16:23

Karalienė Elizabeth II ir jos šeima oficialų 90-ąjį jos gimtadienį mini spalvingu kariniu paradu ir pasirodymu Buckinghamo rūmų balkone.

Karalienė ir jos vyras princas Philipas prisijungs prie parado ir važiuos senovine karieta. Kiti vyresnės kartos karališkieji asmenys taip pat turėtų važiuoti karietomis.

Tikimasi, kad paradą, kuriame dalyvaus daugiau kaip 1,5 tūkst. karių ir keli šimtai žirgų, stebės didelės minios.

Vėliau karališkoji pora nuves šeimą į rūmų balkoną pamoti minioms, o danguje tuo metu praskris Karališkųjų oro pajėgų lėktuvai ir keli Antrojo pasaulinio karo laikus menantys lėktuvai.

Daugelis stebėtojų tikisi, kad pirmą kartą rūmų balkone žmonėms pasirodys vienų metų princesė Charlotte – su tėvais princu Williamu ir kunigaikštiene Kate.

Sekmadienį šventė tęsis didžiuliu gatvės pobūviu priešais rūmus, kurie pakvietė maždaug 10 tūkst. žmonių iš karalienės remiamų labdaros fondų.

Gatvių šventės taip pat vyks daugelyje miestų ir miestelių visoje Didžiojoje Britanijoje ir, taip pat, kitose Sandraugos šalyse.

Tikrasis karalienės gimtadienis yra balandžio mėnesį. Oficialaus gimtadienio laikas yra birželį – viliantis geresnių, šventei palankesnių orų. Toks paprotys yra atsiradęs 18-ajame amžiuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.