Pasaulyje

2016.06.10 20:46

M. Ali paskutinė kelionė per savo gimtąjį miestą baigta

BNS 2016.06.10 20:46

Pasaulinio garso bokso legenda Muhammadas Ali penktadienį paskutinį kartą keliavo per savo gimtąjį miestą – pro nedidelį šviesiai rožinį namą, kuriame jis užaugo, pro jo vardu pavadintą muziejų, kai tūkstančiai gedinčiųjų palei šį maršrutą lydėjo jį keldami aukštyn kumščius ir skanduodami „Ali! Ali!“ buvusiam pasaulio sunkiasvorių bokso čempionui, kuris pasaulyje žinomas vardu „Didysis“.

Islamišku gobelenu dengtą vyšnios raudonumo karstą į katafalką įkėlė grupė buvusių boksininkų, tarp kurių buvo Mike`as Tysonas ir Lennoxas Lewisas bei aktorius Willas Smithas. Laidotuvių procesijoje buvo devyni M. Ali vaikai, jo žmona, dvi buvusio žmonos, kiti artimieji.

17 automobilių kolona išvažiavo į Luisvilio kapines 19 mylių maršrutu Muhammado Ali bulvaru pro sporto salę, kur jis mokėsi boksuotis.

Juodus limuzinus lydėjo bokso aistruoliai, kurie elgėsi kaip per kurią nors jo kovą – lipo ant stovinčių automobilių, laikė iškėlę mobiliuosius telefonus, mėtė gėles ant katafalko, stengėsi paliesti jį. Sunkvežimių vairuotojai spaudė garso signalus. Kiti pagarbiai nutildavo, kai čempionas buvo vežamas pro juos.

Ketvirtadienio popietę tūkstančiai įvairių tikėjimų ir etninių grupių atstovų dalyvavo musulmoniškose pamaldose M. Ali atminimui, kurios vyko erdvioje arenoje „Freedom Hall“.

„Muhammadas Ali labai, labai reikšmingas musulmonų bendruomenei“, – anksčiau sakė imamas Zaidas Shakiras, padėjęs organizuoti gedulingas pamaldas.

„Svarbu ... jį išlydėti kuo geriausiai“, – pridūrė musulmonų dvasininkas sakydamas, kad M. Ali tikriausiai būtų norėjęs, kad boksininko sekėjai „pagerbtų jo atminimą, įgyvendintų jo palikimą ir mylėtų vieni kitus“.

Milijonams musulmonų visame pasaulyje M. Ali tapo tikruoju islamo veidu, propagavusiu taiką ir pakantumą.

Šemsudinas Haseljičius atvyko gyventi į Luisvilį iš mažo kaimo vidurio Bosnijoje, kai buvo sužeistas per karą 1993 metais. Jis prisiminė, kaip visa bendruomenė rinkdavosi žiūrėti per televiziją M. Ali kovų, paprastai transliuojamų apie 4 val. ryto, viename iš dviejų kaimo namų, kuriuose buvo televizoriai.

„Vienas iš mūsų vyresniųjų praktiškai atmintinai žinojo visas jo kovas, – sakė 54 metų vyras. – Tais laikais nebūdavo daug pramogų, todėl žmonės susirinkdavo ir prašydavo jo: Eikš, papasakok kovas.“