Pasaulyje

2016.06.10 17:22

Ministras: dėl Gruzijos bevizio režimo toliau vyksta diskusijos

ELTA 2016.06.10 17:22

Penktadienį posėdžiavusi Europos Sąjungos (ES) Teisingumo ir vidaus reikalų taryba nerado bendros pozicijos, kuri leistų pradėti derybas su Europos Parlamentu bevizio režimo suteikimo Gruzijai klausimu.

„Apgailestauju, kad bevizio režimo Gruzijai klausimu toliau vyksta politinės diskusijos, nors, mano vertinimu, Gruzijai įvykdžius visus ES keltus reikalavimus, turėjo likti tik procedūrų klausimas“, – iš Liuksemburge vykstančio posėdžio pranešė ministras T. Žilinskas.

Posėdyje ministrai taip pat apsikeitė nuomonėmis dėl tolesnės vizų liberalizavimo Ukrainai, Turkijai ir Kosovui eigos. Be to, aptarta migracijos situacija Centrinėje Viduržemio jūros srityje bei ES ir Turkijos susitarimo įgyvendinimą, pagal kurį iš Turkijos į Graikiją atvykstantys nelegalūs migrantai turi būti grąžinami atgal, bei už kiekvieną iš jų tiek pat sirų iš Turkijos perkeliama į Europą.

Ministrai posėdyje pasiekė politinį susitarimą dėl Ginklų įsigijimo ir laikymo direktyvos pakeitimo, tai yra dėl ginklų įsigijimo ir laikymo taisyklių sugriežtinimo.

„Lietuvai priimtinas šis kompromisinis pasiūlymas, nes valstybėms narėms paliekama teisė kolekcininkams, šauliams, sportininkams, komercinei laivybai, krovininių vilkstinių apsaugai išimties tvarka išduoti leidimus įsigyti ir laikyti A kategorijos pusiau automatinius ginklus“, – sakė ministras, cituojamas Vidaus reikalų ministerijos pranešime spaudai.