Pasaulyje

2016.06.10 15:31

Izraelis po išpuolio Tel Avive uždraudė įvažiuoti visiems palestiniečiams

BNS 2016.06.10 15:31

Izraelio armija penktadienį paskelbė, kad laikinai uždraudžia visiems palestiniečiams patekti į Izraelį, dar sustiprindama ir taip griežtus suvaržymus, kurie buvo įvesti po to, kai du palestiniečiai Tel Avive nušovė keturis izraeliečius.

„Atsižvelgiant į vyriausybės nurodymus ir esamos situacijos vertinimą, nuo šiandien palestiniečiai iš Gazos Ruožo ir Judėjos bei Samarijos (Vakarų Kranto) bus įleidžiami tik tais atvejais, kai tai bus būtina dėl gydymo ir humanitarinių priežasčių“, – naujienų agentūrai AFP sakė armijos atstovė spaudai.

Pasak jos, draudimas įvažiuoti į Izraelį galios iki sekmadienio vidurnakčio.

Izraelio vyriausybės vadovas Benjaminas Netanyahu  ketvirtadienį sušaukė savo saugumo kabineto pasitarimą, po kurio paskelbė apie virtinę baudžiamųjų ir atgrasymo priemonių palestiniečių atžvilgiu.

Šių priemonių imtasi po trečiadienį dviejų ginkluotų palestiniečių surengto išpuolio populiarioje Tel Avivo pasilinksminimų vietoje, kuris buvo viena kruviniausių atakų per pastarąją smurto bangą.

Be kitų priemonių, vyriausybė paskelbė musulmonų šventojo Ramadano mėnesio laikotarpiui sustabdanti įvažiavimo leidimus 83 tūkst. palestiniečių. Neabejojama, kad šis žingsnis turėtų dar padidinti įtampą.

Vyriausybė taip pat pranešė, kad papildomai pasiųs šimtus karių į okupuotą Vakarų Krantą.

Naujai paskirtas gynybos ministras Avigdoras Liebermanas nurodė, kad nuo šiol palestiniečių, kurie žuvo vykdydami atakas, kūnai nebebus gražinami jų šeimoms, kad jos galėtų juos palaidoti.

Tokią politiką palaiko griežtojo kurso šalininkai, kurie vadina tai atgrasymo priemone.