Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.09 18:49

JT: Damaskas leido gabenti pagalbą į 19 apsiaustų Sirijos vietovių

ELTA 2016.06.09 18:49

Sirijos vyriausybė leido Jungtinėms Tautoms (JT) sausumos keliu gabenti pagalbos krovinius į 19 apsiaustų miestų ir regionų. JT specialusis pasiuntinys Staffanas de Mistura ketvirtadienį Ženevoje sakė, kad išduotas leidimas gabenti pagalbą į „visas 19 apsuptų teritorijų". Jis galios iki birželio pabaigos. Tačiau tai esą nereiškia, kad pagalba iš tikrųjų ir pasieks mietus. Pasak S. de Misturos, Sirijos vyriausybė jau ne kartą yra išdavusi leidimus, tačiau vis tiek stabdė pagalbos vilkstines, informuoja agentūra AFP.

Pagalbos siuntos Sirijos civiliams didžia dalimi priklausomos nuo vyriausybės pritarimo. Sausumos kelias yra efektyviausias būdas nuvežti krovinius į apsiaustus miestus, tačiau Damaskas iki šiol daug kartų neleido to daryti.

19-oje apsiaustų miestų ir regionų, JT duomenimis, gyvena 600 000 žmonių, neturinčių pakankamai maisto, geriamo vandens ir medikamentų. Daugumą teritorijų yra apsupusios vyriausybinės pajėgos.

JT jau ne kartą prašė Sirijos vyriausybės leisti tiekti pagalbą sausumos keliu. Pastaruoju metu buvo diskutuojama ir apie oro tiltą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi