Pasaulyje

2021.04.23 11:42

PSO atstovas Latvijoje skeptiškai vertina COVID-19 „žaliojo paso“ greito įvedimo galimybę

BNS2021.04.23 11:42

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovybės Latvijoje vadovas Uldis Mitenbergas skeptiškai vertina COVID-19 „žaliojo paso“ greito įvedimo galimybę.

Jis pabrėžė, jog norint diskutuoti apie tam tikras privilegijas ar atlaisvinimus paskiepytiems žmonėms, labai svarbu įvykdyti dvi sąlygas – skiepai turi būti plačiai prieinami, o jie turi ne tik apsaugoti nuo ligos sunkios formos, bet ir nuo viruso perdavimo.

„Šios sąlygos kol kas nėra vykdomos“, – pabrėžė U. Mitenbergas.

„Šiuo metu PSO nepalaiko idėjos susieti paskiepijimą su kokiomis tai konkrečiomis priemonėmis, susijusiomis su epidemiologiniu saugumu ar kelionėmis. Tačiau ši pozicija gali pasikeisti, jei paminėtos sąlygos bus vykdomos“, – teigė PSO ekspertas.

U. Mitenbergas priminė, jog pasaulis vis dar gyvena ekstremalios situacijos sąlygomis, o sergamumo COVID-19 ir mirtingumo nuo šios ligos rodikliai toliau didėja.

„Ekstremalios padėties baigties artimiausiu metu prognozuoti negaliu. Reiktų nepamiršti, kad vakcinavimas vyksta daugiausia turtingose ​​šalyse, o didžioji pasaulio dalis vis dar nėra apsaugota. Tačiau visi mes susiję, todėl skiepijimo aprėptis turi būti platesnė“, – akcentavo U. Mitenbergas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt