Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.21 09:19

Praėjus 10 metų nuo invazijos į Iraką B. Obama giria JAV karius

ELTA 2013.03.21 09:19

Praėjus dešimčiai metų nuo invazijos į Iraką JAV prezidentas Barackas Obama gyrė misijoje dalyvavusius amerikiečių karius. „Mes stebimės drąsa ir ryžtu daugiau kaip 1,5 mln. kariškių ir civilių, rašiusių vieną ypatingiausių karinės tarnybos skyrių“, – pareiškė B. Obama Vašingtone.

Praėjus dešimčiai metų nuo invazijos į Iraką JAV prezidentas Barackas Obama gyrė misijoje dalyvavusius amerikiečių karius. „Mes stebimės drąsa ir ryžtu daugiau kaip 1,5 mln. kariškių ir civilių, rašiusių vieną ypatingiausių karinės tarnybos skyrių“, – pareiškė B. Obama Vašingtone. Jis prisiminė beveik 4 500 JAV kareivių, žuvusių Irake, tačiau nė žodžiu neužsiminė apie daugiau kaip 100 000 žuvusių Irako civilių, praneša agentūra AFP.

Trečiadienį sukanka dešimt metų, kai buvo pradėta prieštaringai vertinama JAV karinė operacija Irake. Be Jungtinių Tautų (JT) pritarimo tuometinio JAV prezidento George`o W. Busho nurodymu amerikiečių daliniai 2003-iųjų kovo 20-ąją įžengė į Iraką, per kelias savaites buvo nuverstas Irako diktatorius Saddamas Husseinas.

G. W. Busho vyriausybė invaziją grindė tariama masinio naikinimo ginklo grėsme bei spėjamais S. Husseinas kontaktais su teroristų tinklu „AL Qaeda“. Vėliau paaiškėjo, kad nė viena šių priežasčių nebuvo teisinga.

Irakas po invazijos ilgiems metams įklimpo į chaosą ir smurtą. 2011-ųjų pabaigoje Iraką paliko paskutinieji JAV daliniai.

B. Obama, tada buvęs senatoriumi, 2002 metais pasisakė prieš rengimąsi Irako invazijai. JAV dalinių išvedimas buvo vienas pagrindinių jo rinkiminių pažadų prieš 2008-ųjų rinkimus, kuriuos jis laimėjo.

Kalbėdamas dešimtųjų Irako karo metinių proga prezidentas nekomentavo savo pirmtako sprendimo įžengti į Iraką. Tačiau B. Obama pabrėžė, kad JAV kariuomenė „pakelta galva“ paliko šalį. Kartu jis įspėjo, kad daugiau kaip 30 000 sužeistų kareivių privalo gauti gydymą ir finansinę paramą, „kurios jie nusipelnė“.

B. Obama per dešimtąsias karo metines lankysis Artimuosiuose Rytuose. Jis trečiadienį pradės savo vizitą Izraelyje ir palestiniečių žemėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi