Pasaulyje

2021.04.23 10:34

Britanija paskelbė, kad Kinija vykdo uigūrų genocidą

atnaujinta 10.38
LRT.lt, BNS2021.04.23 10:34

Jungtinės Karalystės Bendruomenių rūmai paskelbė, kad Kinija vykdo uigūrų etninės mažumos genocidą, rašo  „Radio Free Europe“/„Radio Liberty“.

JK Bendruomenių rūmai patvirtino įsaką, kuriuo teigiama, kad Sindziango provincijoje Kinijoje vykdomi nusikaltimai prieš žmogiškumą ir genocidas prieš etnines mažumas.

Manoma, kad mažiausiai 1 milijonas uigūrų yra įkalinti privestinio darbo stovyklose Sindziango provincijoje.

Rezoliuciją dėl Pekino vykdomo uigūrų genocido rengia ir du Lietuvos Seimo komitetai.

Praeityje JAV Vyriausybė, Belgijos, Nyderlandų ir Kanados parlamentai taip pat paskelbė, kad situaciją Sindziange laiko genocidu.

Kovo mėnesį Europos Sąjungos, JAV, JK ir Kanada paskelbė sankcijas Kinijos šalies pareigūnams, dėl genocido vykdymo šios šalies teritorijoje.

Kinija į sankcijas atsikirto sakydama, kad tai yra šalies „vidinis reikalas“ ir pasmerkė paskelbtas nuobaudas.

Uigūrų atstovė: ne mažiau kaip milijonas žmonių yra nelegaliai įkalinti

Ne mažiau kaip milijonas žmonių yra nelegaliai įkalinti, dirba priverstinį darbą, Lietuvos Respublikos Seimo posėdyje surengtoje diskusijoje apie žmogaus teisių padėtį Kinijoje sakė uigūrų atstovė Rayhan Asat.

„Ne mažiau kaip milijonas žmonių yra nelegaliai įkalinti, yra priversti dirbti priverstinį darbą medvilnės laukuose ir įvairiose įmonėse. Tai yra nusikaltimas žmoniškumui. Pasaulis gali sustabdyti šiuos žiaurumus prieš tai, kol Kinijos Vyriausybė imsis dar žiauresnių priemonių“, – sakė žmogaus teisių advokatė.

R. Asat sakė, kad tarp žmonių, kurie nukentėjo nuo Kinijos režimo, yra daug mokslininkų, menininkų, nepilnamečių, vienas jų – jos brolis.

„Ši kampanija prasidėjo nuo uigūrų, mano brolis buvo vienas iš jų. Jis buvo verslininkas, žiniasklaidos specialistas, šviesus, jaunas žmogus. Šiandien tokiems žmonėms kaip jis lipdoma separatistų, teroristų, ekstremistų etiketė Kinijoje vien už tai, kad jie gimė uigūrais“, – kalbėjo žmogaus teisių aktyvistė.

Ji teigė, kad sankcijos Kinijos pareigūnams yra paveiki priemonė ir ragino politikus neužsimerkti prieš žmogaus teisių pažeidimus Kinijoje dėl ekonominių priežasčių, nenorint gadinti santykių su Kinija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt