Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.09 13:41

Vokietijos parlamentas smerkia Turkijos grasinimus

ELTA 2016.06.09 13:41

Vokietijos parlamento pirmininkas pasmerkė Turkijos grasinimus, nukreiptus turkų kilmės Vokietijos parlamento narių atžvilgiu. Grasinimų deputatai sulaukė, kai praėjusią savaitę patvirtino rezoliuciją, teigiančią, kad 1915 metais Osmanų imperijos pajėgų vykdytos armėnų žudynės yra genocidas, rašo agentūra „Reuters“.

„Kiekvienas asmuo, bandantis konkretiems deputatams daryti spaudimą grasinant, privalo žinoti, kad puola visą parlamentą“, – pradėdamas parlamento posėdį ketvirtadienį sakė Vokietijos parlamento pirmininkas Norbertas Lammertas.

N. Lammerto teigimu, politikas buvo šokiruotas, kad grasinimus prieš parlamentarus palaikė aukštas pozicijas užimantys politikai, o parlamentas reaguos visomis teisinėmis priemonėmis.

Ankara atmeta pareiškimą, kad Pirmojo pasaulinio karo metu vykdytos krikščionių armėnų žudynės prilygsta genocidui. Priėmus rezoliuciją, turkiškų šaknų turintys Vokietijos politikai sulaukė grasinimų mirtimi ir žodinių išpuolių.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad turkiškos kilmės Vokietijos įstatymų leidėjų, balsavusių už rezoliuciją, kraujas yra užkrėstas, ir šie turėtų pasitikrinti kraują laboratorijoje.

Ketvirtadienį Turkijos ekonomikos ministras sakė, kad rezoliucija sukėlė grėsmę abiejų šalių draugystei, tačiau neatskleidė konkrečių atsakomųjų priemonių.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel Turkijos reakciją pavadino „nesuprantama“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi