Pasaulyje

2016.06.08 15:53

Ukrainos separatistų kontroliuojamoje teritorijoje dingo ESBO darbuotojas

15min.lt, BNS2016.06.08 15:53

Užsieniečiai stebėtojai, prižiūrintys Ukrainą krečiantį separatistinį konfliktą, trečiadienį pranešė, kad vienas jų vietinis darbuotojas dingo prorusiškų kovotojų kontroliuojamame rytiniame regione.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) nurodė, kad Specialiosios stebėsenos misijos (SSM) narys antradienį negrįžo iš planinių atostogų.

Kaip pranešama, jis, kaip pranešama, yra laikomas separatistų faktinėje sostinėje Donecke. Skelbiama, kad ESBO darbuotojas yra ukrainietis ir stebėtojų misijoje dirbo vairuotoju.

Prorusiški separatistai šio pranešimo kol kas nekomentavo, bet keli incidentai praeityje leidžia manyti, kad jie patvirtins, jog ukrainietis laikomas nelaisvėje, bet apkaltins jį šnipinėjimu Kijevui.

Pavyzdžiui, balandį Jungtinių Tautų biuras Kijeve paskelbė, kad Donecke laikomas suimtas jo darbuotojas.

Tada vadinamosios Donecko liaudies respublikos lyderiai patvirtino informaciją apie areštą, bet pridūrė, kad sulaikytasis tarnauja Ukrainos saugumo tarnybos specialiajame būryje „Alfa“.

2014 metais prorusiški separatistai irgi buvo sulaikę kelias ESBO stebėtojų komandas.

ESBO stebėtojai pastarosiomis savaitėmis kaip tik skelbia apie vis dažnėjančius Minsko susitarimuose numatytų paliaubų pažeidimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt