Pasaulyje

2016.06.08 13:55

Kilo pasipiktinimas dėl „Brexit“ referendumo sistemos sutrikimo

BNS 2016.06.08 13:55

Britanijos politikai pareikalavo pratęsti rinkėjų registraciją prieš referendumą dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos („Brexit“), internetinės registracijos sistema sutriko, tūkstančiams žmonių mėginant užsirašyti prieš pat galutinį terminą.

Daugiau negu 500 tūkst. žmonių antradienį užsiregistravo balsuoti, likus kiek ilgiau negu dviem savaitėms iki birželio 23-osios referendumo, kai bus atsakyta į klausimą, ar Britanija turėtų pasilikti ES, ar pasitraukti.

Tačiau vyriausybės prižiūrima balsuotojų registracijos sistema neatlaikė smarkiai padidėjusio vartotojų srauto prieš vidurnaktį, kuris buvo galutinis terminas užsirašyti.

Premjero Davido Camerono biuras Dauningo gatvėje nurodė nagrinėjantis galimybę teisėtai pratęsti registraciją, pranešė BBC radijas.

„Mums žinoma apie techninę problemą“, – pažymėjo vyriausybė savo „Twitter“ pranešime, paskelbtame antradienį prieš vidurnaktį.

„Stengiamės ją pašalinti. Taip nutiko dėl precedento neturinčios paklausos“, – sakoma žinutėje.

Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas buvo tarp politikų, kurie ragino suteikti žmonėms daugiau laiko užsiregistruoti.

„Galutinis terminas turi būti pratęstas“, – sakė jis.

Tarp antradienį užsiregistravusių žmonių apie 132 tūkst. buvo jaunesni negu 25 metų, o rinkėjų, patenkančių į 65–74 metų grupę, buvo apie 13 000.