Pasaulyje

2016.06.08 11:47

D. Cameronas: pasilikimas ES yra „britų reikalas“

BNS2016.06.08 11:47

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovas Davidas Cameronas antradienį sakė, kad pasilikimas Europos Sąjungoje yra „britų reikalas“.

Tai jis pareiškė per debatus televizijoje su vienu iš euroskeptikų lyderių Nigelu Farage`u, kurie buvo surengti likus dviem savaitėms iki referendumo dėl tolesnės šalies narystės Bendrijoje.

Proveržio kampanijoje įnirtingai siekiantis premjeras kritikavo N. Farage`o poziciją, kurią pavadino „mažosios Anglijos“ vizija, ir pasitelkė patriotizmo kortą, pareiškęs, kad balsavimas už išstojimą birželio 23-iosios referendume reikštų „pasidavimą, o mes nepasiduodame“.

D. Cameronas, kuris debatų metu laikėsi užtikrintai, sulaukė nemažai priešiškų klausimų iš auditorijos apie didelio masto ES piliečių imigraciją į Didžiąją Britaniją, kuri yra pagrindinis „Pasitraukimo“ stovyklos koziris referendumo kampanijoje.

„Išties bijau, kad mums pasitraukus, nukentės ekonomika“, – sakė premjeras per televizijos ITV transliuotus debatus, kurie vyko Londono Olimpinio parko komplekse.

„Sakyčiau, būtų teisingas reikalas, britų reikalas kovoti už Didžiąją Britaniją ES ir nepasirinkti N. Farage`o siūlomos „mažosios Anglijos“ vizijos“, – pabrėžė jis.

Tuo tarpu kovingai nusiteikęs euroskeptiškos Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) vadovas koneveikė Europos Komisijos pirmininką Jeaną-Claude`ą Junckerį ir mosuodamas savo pasu kalbėjo apie būtinybę sugriežtinti sienų kontrolę.

„Esame britai, esame geresni už visa tai, neleisime niekam iš mūsų tyčiotis, ypač nerinktam J.-C. Junckeriui, kad ir koks žavus jis būtų“, – sakė N. Farage`as.

Likus 16 dienų iki balsavimo D. Camerono vadovaujama „Brexit“ priešininkų stovykla turi 51 proc. palaikymą, o jų oponentus remia 49 proc. rinkėjų, rodo tyrimų projekto „ What UK Thinks“ apklausų išvestiniai rezultatai.

D. Cameronas ir N. Farage`as laidos metu tarpusavyje nediskutavo, o kiekvienas po pusvalandį atsakinėjo į auditorijos klausimus.

Apžvalgininkai sako, kad jų pasirodymas tikriausiai nepakeitė daugelio žmonių nusistatymo.

ITV politikos redaktorius Robertas Pestonas socialiniame tinkle „Twitter“ rašė, kad D. Cameronas atrodė „nuglaistytas“, o N. Farage`as – „visiškai netrinkantis“.

BBC laidų vedėjas Nickas Robinsonas pridūrė: „Taškas „Pasitraukimo“ stovyklai – dominavo imigracija. Taškas „Pasilikimo“ stovyklai – D. Camerono užsidegimas“.

Pirmadienį buvo paskelbta, kad visuomenės palaikymas Britanijos pasitraukimui iš ES viršijo paramą tolesnei šalies narystei bloke – tai liudijo dvi apklausos, kuriose į priekį išsiveržė „Pasitraukimo“ stovykla.

Po šios žinios smuktelėjo Didžiosios Britanijos svaro kursas, pasaulio rinkose augant susirūpinimui dėl galimos suirutės „Brexit“ atveju.

Britai antradienį skubėjo registruotis balsavimui referendume, nes vidurnaktį (trečiadienį 2 val. Lietuvos laiku) baigėsi tam skirtas laikas.

Vien pirmadienį užsiregistravo balsuoti apie 226 tūkst. žmonių, tarp jų 148 200 jaunesnių nei 34 metų amžiaus rinkėjų – tyrimai rodo, kad dauguma šiai amžiaus grupei priklausančių britų pasisako už pasilikimą ES.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt