Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.08 10:27

Kinijos naikintuvai „nesaugiai“ perėmė JAV žvalgybos lėktuvą

BNS 2016.06.08 10:27

Du Kinijos naikintuvai atliko „nesaugių“ manevrų, antradienį perimdami vieną JAV žvalgybos lėktuvą virš Rytų Kinijos jūros, pranešė pareigūnai, bet Pentagonas nesureikšmino to incidento, sakydamas, kad jį nulėmė prasti pilotų įgūdžiai.

JAV Ramiojo vandenyno štabo atstovas komandoras Davidas Benhamas  sakė, kad du Kinijos naikintuvai J-10 priskrido prie amerikiečių žvalgybos lėktuvo RC-135, vykdžiusio įprastą patruliavimą.

„Vienas iš perimančių Kinijos lėktuvų nesaugiai ir per daug priartėjo prie orlaivio RC-135“, – nurodė D. Benhamas, tiksliai neįvardydamas to incidento vietos.

„Pirminiai vertinimai rodo, kad tai atrodo kaip netinkamų pilotavimo įgūdžių atvejis, o ne kitokie provokuojantys arba nesaugūs manevrai“.

Rytų Kinijos jūroje esama mažų salų, į kurias pretenzijas reiškia Kinija, Japonija ir Taivanas.

Kinija taip pat reiškia teises į virtinę salų ir rifų Pietų Kinijos jūroje, o jos karinė ekspansija tuose ginčijamuose vandenyse smarkiai padidino įtampą su kaimyninėmis šalimis ir Jungtinėmis Valstijomis.

Antradienį įvykęs žvalgybos lėktuvo perėmimas buvo surengtas tuo metu, kai JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry viešėjo Pekine ir ragino Kiniją taikiai spręsti ginčus dėl teritorijų, laikantis įstatymų viršenybės principo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi