Pasaulyje

2016.06.08 09:10

H. Clinton apie savo pergalę: tai – istorinė akimirka moterims

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.06.08 09:10

Buvusi Jungtinių Valstijų Valstybės sekretorė Hillary Clinton, surinkusi reikiamą delegatų balsų skaičių, kad taptų Demokratų partijos kandidate prezidento rinkimuose, sako, kad tai – istorinė akimirka moterims.

Pasak H. Clinton, tai pirmas kartas Jungtinių Valstijų istorijoje, kai vienai iš dviejų pagrindinių šalies partijų prezidento rinkimuose atstovaus moteris.

Antradienį H. Clinton laimėjo pirminius rinkimus Naujajame Džersyje. Rinkimai taip pat vyko dar penkiose valstijose. Kalifornijos balsavimas pagal delegatų skaičių yra svarbiausias. Apklausos rodo, kad H. Clinton ir jos varžovas Bernie Sandersas čia surinko apylygiai balsų.

Paaiškėjus rezultatams Naujame Džersyje, Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama pasveikino savo partijos kolegę pasiekus pergalę. Šalies vadovas taip pat padėkojo su H. Clinton besivaržančiam B. Sandersui už svarbių problemų, tokių kaip ekonominė nelygybė, kėlimą.

Pirminiuose rinkimuose antradienį balsavo ir respublikonai, nors Donaldas Trumpas jau yra užsitikrinęs partijos kandidato į JAV prezidentus vardą.