Pasaulyje

2016.06.07 20:43

N. Savčenko žada aptarti Donbaso grąžinimą Ukrainai su separatistais

ELTA 2016.06.07 20:43

Ukrainos parlamento narė Nadija Savčenko pareiškė, kad būtinas tiesioginis dialogas tarp Kijevo ir Donbaso respublika paskelbtos separatistų kontroliuojamos teritorijos atstovų, taip siekiant išspręsti klausimą dėl regiono grąžinimo Ukrainos kontrolei, rašo agentūra „Interfax“.

„Pirmasis žingsnis – prieš Rusiją nukreiptų sankcijų išplėtimas, nes Rusija vis dar nesuvokia, kad reikia atsitraukti. Antrasis žingsnis – sukurti tiesioginį ryšį su Donecko liaudies respublika (DLR) ir Luhansko liaudies respublika (LLR) neatsižvelgiant į Minsko susitarimus. Sukurti tiesioginę vidaus komunikaciją be trečiųjų ir ketvirtųjų pusių“, – antradienį sakė N. Savčenko.

Atsakydama į klausimą, ar galimos tiesioginės derybos tarp Ukrainos prezidento Petro Porošenkos ir DLR vadovo Aleksandro Zacharčenkos, N. Savčenko atsakė: „Ne, ponas A. Zacharčenka nėra mūsų prezidentas, mes turime tik vieną prezidentą. A. Zacharčenka ir Igoris Plotnickis gali reprezentuoti save kaip DLR ir LLR žmonių atstovus. Esu pasirengusi kalbėtis su jais tik tokiu atveju.“