Pasaulyje

2016.06.29 09:56

Turkija sulaikė keturis įtariamuosius, susijusius su išpuoliu Stambule

Antradienio ryte Stambulo Beyazito kvartale, netoli autobusų stotelės, nugriaudėjo sprogimas. 11 žmonių – iš jų 7 policininkai – žuvo, o dar 36 buvo sužeisti, praneša naujienų agentūra AFP. Policijos pareigūnai pranešė, kad buvo sulaikyti keturi asmenys, susiję įvykdytu išpuoliu. 

Sprogimas įvyko netoli Vezecilerio metro stotelės, kuri yra netoli istorinių miesto vietų kaip Suleimanijos mečetės.

Atakos taikinys buvo Turkijos policija – bomba susprogdinta, kai pro stotelę važiavo policijos autobusas.

Manoma, kad automobilyje įtaisyti sprogmenys buvo detonuoti nuotoliniu būdu.

R. T. Erdoganas kaltina kurdus

Kol kas niekas dėl sprogimo atsakomybės neprisiėmė.

Turkijos prezidentas dėl sprogimo apkaltino kurdų kovotojus. Į ligonines išvežti 36 sužeistieji. Ten juos aplankęs Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad Kurdų darbininkų partijos atakos didmiesčiuose – nieko nauja. Jis pažadėjo išpuolių rengėjams niekada neatleisti bei juos sumedžioti.

Tai jau ketvirtas sprogimas Stambule šiemet, atsakomybės dar neprisiėmė niekas. Dėl dviejų savižudžių išpuolių Stambulo turistiniuose objektuose buvo kaltinama grupuotė „Islamo valstybė“, o į pareigūnus taikosi Kurdų darbininkų partiją ir nuo jos atskilusi dar radikalesnė grupuotė.

Įvykio vietoje dirba gausios medikų ir ugniagesių pajėgos.

Lietuvos URM reiškia užuojautą

Lietuvos užsienio reikalų ministerija smerkia birželio 7 dieną Stambulo centre įvykdytą teroristinį išpuolį, reiškia užuojautą ir palaikymą žuvusiųjų bei nukentėjusiųjų šeimoms ir artimiesiems.

Reiškiame solidarumą su Turkijos vyriausybe ir visais Turkijos žmonėmis, patvirtindami savo pasiryžimą toliau remti Turkijos ir visos tarptautinės bendruomenės sutelktas pastangas kovoje su terorizmu, rašoma pranešime spaudai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat pareiškė užuojautą dėl daugiau nei dešimtį žmonių gyvybių pareikalavusio sprogdinimo Stambule.

Prezidentė griežtai pasmerkė šį ir kitus teroro nusikaltimus ir pareiškė solidarumą su Turkija. Pasak šalies vadovės, aukų nesirenkantys teroristiniai išpuoliai yra nepateisinamas smurtas, nuo kurio kenčia Turkija ir jos žmonės.

Savo ir visų Lietuvos žmonių vardu prezidentė šiuo neramiu Turkijai metu palinkėjo stiprybės aukų artimiesiems, sveikatos ir spartaus gijimo nukentėjusiesiems.

UPDATE: Explosion in #Vezneciler #Istanbul happened as a police bus was passing through the area, many injures. pic.twitter.com/JxqDsOfqwe

Nuo smūgio bangos išdužo ir aplinkui esančių parduotuvių vitrinos.

Turkijoje šiuo metu paskelbtas aukštas saugumo lygis po to, kai šiemet Stambule įvyko dvi mirtinos atakos, dėl kurių apkaltinta „Islamo valstybė“. Taip pat Ankaroje dar keletą atakų įvykdė Kurdistano darbininkų partija (PKK). 

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas yra pasakęs, kad teroristinės grupuotės taikosi į civilius, nes pralaimi Turkijos saugumo pajėgoms.

Turkija yra įsitraukusi į JAV vedamą koaliciją prieš IS – leidžia sąjungininkų lėktuvams naudotis jos oro bazėmis operacijoms Irake ir Sirijoje.

Be to, praėjusią vasarą nutrūko dvejų metų paliaubos tarp PKK ir Turkijos.