Pasaulyje

2016.06.07 08:13

Lenkija ir kitos NATO valstybės rengia bendras pratybas

BNS2016.06.07 08:13

Lenkija ir daugelis NATO narių rengia didžiausio masto bendras karines pratybas Lenkijoje, Vidurio ir Rytų Europos valstybėms siekiant tvirtų saugumo garantijų, atsižvelgiant į nerimą keliančius Rusijos veiksmus ir pareiškimus.

Rusija tvirtina, kad bet koks NATO karių dislokavimas prie jos sienų kelia grėsmę saugumui, ir neseniai perspėjo, kad imsis atsakomųjų priemonių NATO veiksmams.

Varšuvoje pirmadienį prasidėjusiose Lenkijos vadovaujamose pratybose „Anakonda 2016“ dalyvaus maždaug 31 tūkst. karių iš Lenkijos, JAV , 17 kitų NATO valstybių ir penkių NATO partnerių.

Šios pratybos, kurios yra NATO pratybų programos dalis, rengiamos kelios savaitės prieš NATO lemiamą viršūnių susitikimą Varšuvoje, kur turėtų būti nuspręsta dėl NATO kariuomenės ir įrangos dislokavimo Lenkijoje ir Baltijos šalyse. Šios šalys yra ypač sunerimusios dėl ginkluoto konflikto Ukrainoje, kurios prorusiškus separatistus Maskva remia.

Iki birželio 16 dienos vyksiančiose pratybose bus tikrinamas sąjungininkių karinių vadovybių ir karių gebėjimas bendrai reaguoti į karinę, cheminę ir kibernetinę grėsmes.

Karines pratybas „Anakonda“ Lenkija organizuoja nuo 2006 metų; nuo to laiko į jas įsitraukė daug kitų NATO narių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt