Pasaulyje

2016.06.06 14:47

Favoritė į Romos merus žada pažaboti ir mafiją

Algirdas Acus 2016.06.06 14:47

Italijoje suskaičiavus savivaldos rinkimų rezultatus aiškėja, kad šalies sostinė Roma pirmą kartą gali turėti merę moterį. Virginia Raggi didele persvara laimėjo pirmojo turo rinkimus ir analitikai ją laiko favorite po dviejų savaičių laukiančiame antrajame ture. Mafijos sostine pastaruoju metu pravardžiuojamoje Romoje V. Raggi kol kas geriausiai įtikina rinkėjus, kad korupciją išraus jos „Penkių žvaigždučių“ populistinis judėjimas.

37-erių teisininkė pirmajame ture surinkto trečdalį balsų ir gerokai aplenkė ketvirtadalį rinkėjų patraukusį Italijos valdančiosios Demokratų partijos kandidatą Roberto Giachetti. Apie V. Raggi žurnalistai gali pasakyti tik tiek, kad ji nepritaria Romos siekiui rengti 2024 metų Olimpines žaidynes, nes esą yra svarbesnių bėdų.

Ji yra naujas veidas Italijos politikoje prisijungęs prie komiko Beppe Grillo prieš daugiau nei penkmetį įkurto „Penkių žvaidždučių“ judėjimo.

Šis judėjimas Italijoje ypatingas, nes kitaip nei „Syriza“ Graikijoje ar „Podemos Ispanijoje, neturi ryškesnės politinės spalvos ir pyksta ne ant veržiančių taupymo diržus ar atveriančių sienas, o tiesiog ant imančių kyšius.

Italija pagal „Transparency International“ labiausiai po Bulgarijos korumpuota Europos Sąjungos narė, o jos sostinė pastaruoju metu pravardžiuojama mafijos sostine.

Policija suėmė Romos tarybos pirmininką, viešųjų būstų agentūros vadovą, o centrinė valdžią netrukus perėmė atskirtų kvartalų kontrolę. Galiausiai ir visą Romą, kai spalį pasitraukė išlaidavimu apkaltintas meras Ignacio Marinas. Betvarkę mieste turėjo sutvarkyti premjero Matteo Renzio komisaras, bet retas mano, kad jam pavyko.

Naujasis piliečių išrinktas meras paaiškės antrajame ture birželio devynioliktąją ir penkių žvaigždučių judėjimas viliasi, kad Virginia Raggi sėkmė Romoje suteiks stiprybės laimėti ir du tūkstančiai aštuonioliktųjų nacionalinius rinkimus. Tačiau skeptikai analitikai naujokus politikoje įspėja – Amžinasis miestas esą nesuvaldomas.