Pasaulyje

2016.06.06 10:17

Australijoje per smarkias audras žuvo trys žmonės, yra dingusių

BNS 2016.06.06 10:17

Australijos rytų pakrantei smogusios audros, kurios sukėlė dideles bangas Sidnėjaus paplūdimiuose, nusinešė bent tris žmonių gyvybes, o keletas kitų žmonių dingo, pirmadienį pranešė policija, prasidėjus valymo operacijoms.

Nuožmios audros talžė rytų pakrantę praeitą savaitgalį ir sukėlė potvynių Naujajame Pietų Velse, o didelės bangos smarkiai nuardė krantus. Vienoje vietoje jūra pasiglemžė baseiną, įrengtą prie vieno pajūrio namo.

„Ši audra, kuri buvo tokia arši, atėmė mūsų gyvenimą“, – sakė Naujojo Pietų Velso pirmasis ministras Mike`as Bairdas, perspėdamas, kad sąlygos išlieka pavojingos.

„Ji nuniokojo pakrantę palei visą pakrantę, – pridūrė jis. – Aišku, kad ši audra buvo tokia nuožmi, kad buvo padaryta neįtikėtinos žalos palei visą pakrantę.“

Meteorologijos biuras nurodė, kad smarki liūtis, vėjas ir vandenyno bangos veikdamos išvien sukūrė ekstremalias sąlygas.

Viena Sidnėjaus dalis buvo užlieta didžiausio per pastaruosius 30 metų potvynio, o Observatorijos kalvos meteorologijos stotis užfiksavo, kad per savaitgalį prilijo maždaug 226 mm, nors viso birželio vidutinė kritulių norma yra 131,9 milimetro.

Policija nurodė, kad narai ištraukė dviejų žuvusiųjų kūnus iš automobilių, kuriuos nunešė potvynio srautas. Vienas toks incidentas įvyko Sidnėjaus pietvakariniame priemiestyje Lepingtone, o kitas – Bauralo miestelyje už maždaug 100 km į pietus nuo Sidnėjaus.