Pasaulyje

2016.06.06 09:47

Nemažai tikinčiųjų ramadano turės laikytis toli nuo namų

Islamo pasaulyje prasidėjo ramadanas – pasninko, aukojimo ir dorumo mėnuo. Nemažai tikinčiųjų turės jo laikytis toli nuo namų, pabėgėlių stovyklose.

Zatario pabėgėlių stovykloje gyvenantys sirai pasirūpino, kad užtektų vaisių ir datulių – tai jau ne pirmas Ramadanas toli nuo namų. 

Dabar stovykla daugiau negu 80 tūkstančių žmonių yra namai. Stovykla už 15 kilometrų nuo pasienio, kai kurios šeimos čia gyvena nuo karo Sirijoje pradžios 2012 metais.

„Mums būtina ramadano atmosfera, kad galėtume leisti laiką su šeima, eiti drauge apsipirkti su žmona, vaikais. Ramadanas turi būti taikos ir palaiminimo mėnuo“, – teigė siras pabėgėlis Mohammedas Ammari.

Per Ramadaną tikintieji keliasi prieš aušrą, kad pavalgytų ir pasimelstų. Vėl pasistiprinti galės tik saulei nusileidus.

Šalia vienos švenčiasių musulmonams vietų – Jeruzalėje – gyvenantys palestiniečiai taip pat pradėjo ramadaną, jie jam rengėsi iš anksto. Įtampa didelė, nes ramadano pradžia sutampa su metinėmis, kai Izraelis užėmė Rytų Jeruzalę per šešių dienų karą 1967 metais.