Pasaulyje

2016.06.06 07:24

Iki normalaus Senos lygio teks laukti mažiausiai 10 dienų

Dėl liūčių Paryžiuje patvinusios Senos vanduo slūgsta. Nors miesto pareigūnai perspėja žmones neiti prie pavojingų upės vietų, minios traukia ant tiltų fotografuoti dramatiškų pakilusio vandens vaizdų. Garsieji Luvro ir Orsi muziejai bus atidaryti tik antradienį.  

Nežinia, ar tokie vaizdai atpirks, jeigu atvykai į Paryžių savaitgaliui, kad pamatytum Luvrą arba impresionistus Orsi muziejuje.

Neatpirks ir tai, kad veikia Didieji rūmai, pastatyti 1900 pasaulinei parodai, o juose –  moderniojo meno atstovo paroda.

„Džiaugiuosi, kad atsidarė, nes tik šeštadieniui ir sekmadieniui turėjome bilietus, šeštadienį buvo uždaryta“, – sako paryžietis Vincentas Jacques.

Dievo motinos katedra atvira turistams. Ir tai – atgaiva norintiems Paryžiuje pasinerti į istoriją ir dvasingumą.

Senovinio kario skulptūra prie Almos tilto nuo seno – ir vandens matavimo Senoje įrankis. 

Jeigu upė pasiekia batus, navigacija uždraudžiama. Dabar vanduo gerokai aukščiau, tad apie romantišką pasiplaukiojimą Sena neverta net svajoti, tai bent jau liks potvynio nuotraukos.

„Mes atvykome į Rolando Garros'o teniso turnyrą, o dar pamatyti tokį potvynį, nuostabu vien tai išvysti. Vandens gal 16 pėdų, taip patvinę, net baugu“, – kalba turistai iš JAV.

Ekspertai sako – reikės palaukti mažiausiai 10 dienų, kol upė grįš į normalų lygį.