Pasaulyje

2016.06.05 21:53

Karinės pratybos „Baltops 16“ iš Estijos persikelia į kitas šalis

15 NATO karinių laivų, tarp jų ir Amerikos šeštojo laivyno flagmanas, išplaukė iš Talino. Tarptautinėse pratybose „Baltops 16“ dalyvauja ir du Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai.

Karinio laivyno flagmano „Mount Whitney“ išplaukimas iš Talino uosto žymi naująsias karines NATO pratybas Baltijos jūroje, kur jos rengiamos kasmet, amerikiečių karinio laivyno iniciatyva.

Pratybos iš Estijos persikelia į Suomiją, taip pat vyks Vokietijoje, Lenkijoje ir NATO partnerėje Švedijoje – jūroje, ore ir sausumoje.

Pratybose dalyvauja apie šešis tūkstančius karių ir jos vyksta pagal sumanytą scenarijų – imituojamas konfliktas ir tikrinama, kaip laivų įgulos yra pasirengusios užduotims realiomis sąlygomis.

Konfliktas imituojamas tarp pramanytų šalių, pratybas kritikuoja Rusija, perspėjanti dėl atsakomųjų priemonių. Pratybų „Baltops 16“ vyriausiasis vadas sako, kad kiekviena šalis, o ne tik Rusija turi teisę rengti pratybas.

„NATO rengia pratybas ten, kur veikia Aljansas, t. y. visoje Europoje, taip pat ir vandenyse. Tą patį daro Rusija. Ji rengia skubias pratybas, siunčia į jūrą daugybę žmonių, daugybę laivų. Ji rengia planuotas pratybas, ką ir mes darome. Manau, kiekviena šalis, kiekvienas laivynas turi teisę mokyti savo pajėgas“, – sakė viceadmirolas Jamesas G. Foggo.

 Pratybos „Baltops 16“, vyksiančios iki birželio 19-osios, siekia užtikrinti Baltijos regiono saugumą ir stiprinti savitarpio supratimą.