Pasaulyje

2016.06.05 16:40

Buvęs Didžiosios Britanijos premjeras apkaltino „Brexit“ lyderius

ELTA 2016.06.05 16:40

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Johnas Majoras apkaltino Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) – vadinamojo „Brexit“ – kampanijos lyderius nesąžiningumu ir niekšiškumu, informuoja naujienų tarnyba BBC.

Duodamas interviu BBC J. Majoras pareiškė, kad, jeigu britai birželio 23 d. balsuos už pasitraukimą iš Europos Sąjungos remdamiesi neteisinga informacija, tai bus gryna apgaulė.

J. Majorą ypač papiktino buvusio Londono mero Boriso Johnsono ir Jungtinės Karalystės teisingumo sekretoriaus Michaelio Gove`o pareiškimas, neva Jungtinė Karalystė į ES iždą perveda 350 mln. svarų sterlingų (446 mln. eurų). Pasak buvusio premjero, visi žino, kad iš tikrųjų JK perveda tik trečdalį įvardintos sumos, nes būtina atsižvelgti į nuolaidas ir subsidijas, kurias JK gauna iš Europos Sąjungos.

Atsakydamas į šiuos kaltinimus, B. Johnsono pareiškė, kad jo priešininkai nutyli apie tai, kaip šalis ketina įveikti didelį migracijos mastą, kuris neišvengiamai išliks, jeigu šalis išliks ES sudėtyje.