Pasaulyje

2016.06.05 17:24

Ginkluota gauja surengė ataką Kazachstane: pranešama apie žuvusius, ligoninės perpildytos

15min.lt2016.06.05 17:24

Kazachstano Aktobės mieste ginkluota jaunų vyrų gauja surengė išpuolį prieš civilius gyventojus. Vietos žiniasklaida skelbia apie tris žuvusius, o sužeistųjų gali būti mažiausiai kelios dešimtys.

Skelbiama, kad ginkluota kelių dešimčių vyrų gauja ėmė šaudyti į turguje susirinkusius žmones. Dalis žmonių buvo paimti įkaitais. Atvykus teisėsaugos pareigūnams, pradėta antiteroristinė operacija. Įvyko susišaudymas, kuris išsiplėtė per tris Aktobės rajonus.

Kazachstano vidaus reikalų ministerijos teigimu, trys užpuolikai buvo nukauti, vienas sulaikytas, tačiau dalis jų paspruko, o kai kurie tęsia susišaudymą miesto gatvėse su policija.

Susišaudymų metu žuvo du kariai, 9 sužeisti.

Vakarų Kazachstane esančiame mieste prasidėjo masinė evakuacija iš viešų vietų – prekybos centrų, parkų. Neoficialiais duomenimis buvo atakuota ir karinė bazė, į kurią rėžėsi užgrobtas autobusas, o vėliau pradėta šaudyti.

Mieste chaosą sukėlusios gaujos tikslai kol kas nėra aiškūs. Kazachstano vidaus reikalų ministerija išpuolį pavadino „radikalių netradicinės religijos išpažinėjų ataka“.

Pranešama, kad ligoninėse trūksta vietų sužeistiems asmenims, o aukų skaičius gali būti didelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.